Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

CORONA AŞISI ORDU’DA O TARİHTE UYGULANACAK

CORONA AŞISI ORDU’DA O TARİHTE UYGULANACAK
29 Aralık 2020 - 22:16

Ordu Sağlık İl Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Çin’den gelecek olan korona virüs aşısının 2021’in ocak ayının ilk haftasında Ordu’da olacağını açıkladı.       

REHAVET DEMEK TEHLİKE DEMEK

Ordu’daki durumu değerlendiren Ordu Sağlık İl Müdürü Dr. Kasapoğlu, “Ordu olarak bir ara yükselen bir grafiğimiz oldu ancak alınan önlemlerle ve bu önlemlere insanımızın büyük oranda uyması sonucu bu düşüşe geçti. Ancak bizim korkumuz rehavet. Bu durumun rehavete neden olması bunun sonucunda önlemelerde yaşanabilecek gevşeme yeniden vaka sayısının artmasına neden olabilecektir. O yüzden maske+mesafe+temizlik kuralına sıkı sıkıya uymamız gerekiyor.” dedi.

GELECEK HAFTA AŞI ORDU’DA

Çin’den gelecek olan aşının birkaç gün içinde Türkiye’de olmasını beklediklerini aktaran Kasapoğlu, “Ordu’ya da ocak ayının ilk haftasında gelmesini planlıyoruz. Bu verebileceğimiz iyi haber ancak bu arada Ordululara bir uyarıda da bulunmak istiyorum. Bizde ev ortamında virüsü yayma durumu var. Bir evde bir kişi virüsü kapıyor sonra hepsine virüsü bulaştırıyor. Oysaki mesafe kuralarına ev halkı için de uymamız gerekiyor.” diye konuştu. 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-