Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

“Çocuklardan Ev Yapımı Öyküler “

“Çocuklardan Ev Yapımı Öyküler “
03 Temmuz 2020 - 23:42

Uzaktan eğitim sürecinde okullarına hasret kalan çocukların geniş hayal dünyalarını yansıttığı öyküler 23 Nisan’ın 100’üncü yıl dönümünde “Çocuklardan Ev Yapımı Öyküler” kitabında derlendi.

Kitabın önsözünü kaleme alan Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk, “Çocuklarımın öykülerini okurken dünya edebiyatından, Türk edebiyatından nicelerinin fısıltılarını duydum…

O fısıltılar, çocuklarımın yakın gelecekte Türkiye’nin ve hatta dünyanın saygın edebiyatçıları, senaristleri, metin yazarları olacaklarını söylüyordu… Yaptıkları betimlemeler, kullandıkları kelimeler, cümlelerindeki ahenk ile bunun yakın zamanda olacağına inancım tam, çocuklarıma güvenim sonsuz.” ifadesini kullandı.

Sonuçta ortaya Türkiye’nin farklı şehirlerinden, farklı özelliklere sahip 100 çocuğumuzun yazdığı “Çocuklardan Ev Yapımı Öyküler” kitabı çıktı. Bu etkileyici öyküler içerisinde dereceye giren Yusuf Bahri İmam Hatip Ortaokulu Öğrencilerinden Cemal Yusuf KARAOĞLAN ”Yapay Zekâlı Köy” adlı öyküsüyle İlk 100’e girerek kitapta yayınlanmaya hak kazandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Özgür TOKGÖZ öğrencimizi başarılarından dolayı tebrik ettiler. Müdür Tokgöz,”Bu kitabın bir başka amacı da dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş böyle bir döneme çocuklarımızdan da bir iz bırakmak. Öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyoruz”dedi .

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-