Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÇIRAKLI GÜNDEME TAŞIDI,ORDU’DAKİ KIRSAL MAHALLELER BELLİ OLDU

ÇIRAKLI GÜNDEME TAŞIDI,ORDU’DAKİ KIRSAL MAHALLELER BELLİ OLDU
22 Ocak 2021 - 9:30

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Fatsa, ikizce ve Çamaş’ta toplam 112 yerleşim birimini kırsal mahalle ve kırsal yerleşik alan olarak belirlediği açıklandı.   

A52 TV programcısı iyi parti meclis üyesi Murat Cıraklı’nın açıklamalarıyla gündeme gelen kırsal mahalle statüsünde yeni gelişmeler yaşandı.Bir dizi vergi ve su indirimi sağlayan kırsal mahalle uygulamasının Ordu’da da hayata geçirilmesi gerektiğini duyurmuştuk. Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada ocak ayında yapılan meclis ile Ordu’da 3 ilçede kırsal mahalle ve kırsal yerleşik alanların belirlendiği belirtildi.             

FATSA’DAKİ KIRSAL MAHALLELER 

Açıklamada verilen bilgiye göre Fatsa’ya bağlı bağlı Hamlık, Kargucak, Karşıyaka, Kayaköy, Akçakese, Konakbaşı, Küpdüşen, Meşebükü, Palazlı, Kömürlük, Taşlıca, Uzundere, Yenipazar, Hacıköy, Güvercinlik  Kırsal Mahalle olarak; Aslancami, Ayazlı, Bolaman, Geyikçeli, Hatipli, Ilıca, İslamdağ, Kösebucağı, Yalıköy mahallelerinin ise Kırsal Yerleşik Alan olarak belirlendi.

İKİZCE’DEKİ KIRSAL MAHALLELER

İkizce’de ise  Gaziler, Kale, Beylerce, Aşağı Karlıtepe, Yunuskırığı, Kurtluca, Başönü, Diyek, Yenice, Seymenli, Tombaşlı, Enağızlı, Yukarı Kaynartaş, Esentepe, Derebaşı, Dumantepe, Kiraztepe, Düzmeşe, Özpınar, Kervansaray  Kırsal Mahalle olarak; Merkez, Yoğunoluk, Kurtköy, Kocaman, Fatih, Ağcaalan, Yukarı Karlıtepe, Düzpelit, Devecik, Aşağı Kaynartaş, Şentepe, Bolluk Mahallelerinin ise Kırsal Yerleşik Alan olarak belirlendi.

ÇAMAŞ’DAKİ KIRSAL MAHALLELER

Çamaş da ise Akköy, Akpınar, Budak, Burhangüneyi, Çavuşbaşı, Danışman, Edirli, Giden, Gümüşlü, Hisarbey, Kemalpaşa, Kestaneyokuşu, Kocaman, Saitbey, Sakargeriş, Söken, Tepeli, Uzunali ve Yenimahalle  Kırsal Mahalle olarak; Örmeli, Sarıyakup, Sucuali ve Taşoluk Mahallelerinin ise Kırsal Yerleşik Alan olarak belirlendi.

İŞTE ÇIRAKLININ KIRSAL MAHALLE STATÜSÜNÜ GUNDEME GETİRDİĞİ HABER

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-