Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÇINARSUYU TABİAT PARKINA ZİYARETÇİ AKINI

ÇINARSUYU TABİAT PARKINA ZİYARETÇİ AKINI
10 Ağustos 2020 - 16:44

Ordu’nun Ünye İlçesinde İşletmesini Ordu Büyükşehir Belediyesi İştiraki ORBEL in yaptığı , Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne Bağlı Çınarsuyu Tabiat Parkı Kurban Bayramı ve Temmuz ayında ziyaretçi akınına uğradı.
İlçe merkezine yakın olması, kolay ulaşılır olması, denize kıyısı olması, deniz ve orman havasının birlikte yaşanabilmesi ve konaklama ünitelerinin (Kır Evi ve Çadırlı Kamp Alanı) olması sebebiyle tercih edilen Çınarsuyu Tabiat Parkını Kurban Bayramı olmasına rağmen bayram tatilinde 3000 kişi Temmuz ayında ise toplam 10.000 kişi ziyaret etti. Halkın ziyaretleri sırasınca Büyükşehir Belediyesince yapılan anketlerde tabiat parkının ziyarete açılması memnuniyetle karşılandığı ortaya çıktı.
Çınarsuyu Tabiat Parkı ; Olta Balıkçılığı , Bisiklet Sporu , Piknik,Doğa Yürüyüşü , Fotoğrafçılık , Çadırlı Kampçılık, Yüzme aktivitelere uygunluğu nedeniyle turizm alanında Ordu ve Ünye için önemli bir değer oluşturuyor.
Enver Yılmaz Döneminde OBB tarafından Halka kapatılıp yanlızca öğrenci kampı olarak kulanılan Çınarsuyu Tabiat Parkı ,Hilmi Güler Döneminde Yeniden Halka Açılmıştı.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-