Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

CHP’Lİ ADIGÜZEL MECLİS’TE VATANADAŞLARIN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ

CHP’Lİ ADIGÜZEL MECLİS’TE VATANADAŞLARIN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ
11 Şubat 2021 - 12:03

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel 2/B arazileri ile ilgili sorunları Meclis’te konuştu. Adıgüzel’in açıklamaları şu şekilde:

“Kırsal alanda 2/B arazilerinin hem satış hem de kullanımıyla ilgili çok büyük sorunlar yaşanmaktadır. Bir kere birçok il ve ilçede bu alanların satışıyla ilgili kıymet tespit komisyonları henüz oluşturulmamış bu nedenle vatandaşın buraları alabilmesi için bir bedel belirlenmemiştir. Vatandaş 2/B arazisi üzerine evini ve iş yerini yapıyor, ancak buraya elektrik ve su bağlatamıyor. Çünkü tapu isteniyor, çünkü yapı kayıt belgesi isteniyor. Ama siz bedel tespit etmemişsiniz ki parasını ödeyip tapusunu alsın.

Bu nedenle bu süre içerisinde bu yapı kayıt belgesi ve tapu istenmeden elektrik ve su bağlanmasının bir yolu bulunmalıdır. Ayrıca bedel tespit edilen yerlerde de fiyatlar çok yüksek, dönümü 5 bin lira, 6 bin lira oldukça yüksek, şehir içi gibi yani vatandaş şunu der: “Bu bedeli siz bize ödeyin biz hakkımızdan feragat edelim.” O yüzden uygun bir şekilde bedel tespiti yapılmalıdır.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-