Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

CHP’Lİ ADIGÜZEL CUMHURBAŞKANININ ÖNLEMLERİNİ ELEŞTİRDİ

CHP’Lİ ADIGÜZEL CUMHURBAŞKANININ ÖNLEMLERİNİ ELEŞTİRDİ
01 Aralık 2020 - 12:34

“MİLLET YÜZYILLARDIR DEVLETİNE BAKIYOR, DEVLET DE 14 GÜN MİLLETİNE BAKAR”

“Ülkemizde ölümler, sefalet ve umutsuzluk kol geziyor ve tüm ülke Sayın Erdoğan’ın pandemi ile ilgili nasıl önlemler alınacağı ile ilgili açıklamalarını bekliyordu. Açıklamalarını hayretle izledik. Çünkü pandemiden çok Sayın Kılıçdaroğlu dedi, Katar dedi, kendisi gibi düşünmeyenleri terörist ilan etti. Sanki Erdoğan bu ülkede yaşamıyor. Konuşmasının sonunda bir çay paketi atmadığı kaldı. Türkiye açıklanan vaka sayıları ile Avrupa’da 1. Dünyada 2. Konumda. Vefat sayılarında da nüfusa oranla dünya 1. Olacak duruma gelmiş. Ancak Erdoğan’ın açıklamaları gösterdi ki hükümetin pandemi ile ilgili hiçbir hazırlığı yok.

Bilim Kurulu üyelerinde buradan sormak istiyorum: Sayın Erdoğan’ın bu akşam açıkladığı önlemler sizin talepleriniz midir? Yoksa başka talepleriniz vardı da kabul edilmedi mi? Açıklama sonrası sosyal medyaya baktım; yarısı pandeminin “Bay Kemal” le ya Katar’la ne ilgisi olduğunu sorguluyordu. Diğer yarısı ise yasakların bu akşam 21.00’da mı yoksa yarın akşam 21.00’da mı başlayacağını çözmeye çalışıyordu. Bizler ve bilim insanları aylardır tam kapatma talep ediyoruz.

Neden yapılamıyor? Çünkü mali boyutunu karşılamıyorlar. Bu ülkenin yedek akçesini, başka yerlere harcayıp kötü günler için para bırakmadıysanız suçlusunuz. Bu millet bu devlete yüzyıllardır bakıyor. Vergi veriyor, canını veriyor. Bu devlet de milletine 14 gün bakabilmelidir. Bunu başaramıyorsanız bırakın gidin, başarabilenler gelsin. Bu pandemiyi 1 ayda durdurmak mümkün.” Dedi.   

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-