Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

CHP’den Tepki “Ankara Valisi ve İç İşleri Bakanlığı İstifa Etmelidir”

CHP’den Tepki “Ankara Valisi ve İç İşleri Bakanlığı İstifa Etmelidir”
22 Nisan 2019 - 13:13

Ünye Cumhuriyet Meydanında alternatif 23 Nisan Kutlamalarında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı kınandı.

CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral yapılan saldırıya karşı zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Maral, Ankara Valisi ve İç İşleri Bakanlığı’nı istifaya davet etti.

CHP İlçe Başkanı İsa Maral konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtti; “Bugün ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yen er Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır.
PROTESTO DEĞİL, ORGANİZE BİR EYLEM
Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır.
SALDIRININ AZMETTİRİCİLERİ BELLİDİR
Bu saldırının azmettiricileri bellidir:
Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse;
Bir takım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde
bulunduysa;
Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse;
Meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in “iki büyük eserimden biri” dediği. Cumhuriyet Halk Partisi’ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır.
AYNI EMPERYALİST GÜÇLERİN HİZMETKARLARI
Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler.
Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler ayn, emperyalist güçlerin hizmetkarıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklarda aynıdır.

TÜRKİYE’Yİ KORKU VE TERÖR ORTAMINA SÜRÜKLEMEYE ÇALIŞANLARA KARŞI UYANIĞINIZ
Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. “Gün kızgın demiri soğutma günüyse” herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri, bugün bile, kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez.
ANKARA VALİSİ VE İÇİŞLERİ BAKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR
Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar.
Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve içişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.
MİLLİ SAVUNMA BAKANI’NIN BAHSETTİĞİ “MESAJ” NEDİR?
Bu arada Milli Savunma Bakam’na da bir sorumuz vardır. Genel Başkanımızı linç etmek isteyen, “O evi yakın” diye bağıran hainlere dönüp de “Mesajlarınızı verdiniz” demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir?
Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler.
Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayi Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-