Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

CHP,Altıntepe Madencilik’in okul yaptırma kararına tepki

CHP,Altıntepe Madencilik’in okul yaptırma kararına tepki
02 Eylül 2020 - 0:51

“İnsanlarımızı zehirleyenlerin yaptığı hayırdan hayır gelmez”

CHP Fatsa İlçe Başkanı Murat İnanlı, Altıntepe Madencilik’in Fatsa’ya okul yaptırma kararına tepki gösterdi:

“Baştan söyleyelim. Hayırseverlerin okul, hastane, kreş, park, cami gibi halkın yararına işler yapmasına asla ve asla karşı değiliz.
Bu topraklarda siyanür(zehir) kullanarak, toprağımızı havamızı suyumuzu zehirleyerek, dolayısıyla bizleri çocuklarımızı bu coğrafyada yaşayan herkesi yavaş yavaş hiç kimse farkına varamadan zehirleyerek altın çıkarma faaliyeti gösteren bir firma Fatsa’da okul yaptıracak.
Çok üzgünüz. Hem de çok. Bu okul neden yaptırılıyor? Bu tam da bir taşla iki kuş vurmaktır maden şirketi açısından. Altın Madeninin ülkemiz ekonomisi açısından hiç bir kıymeti harbiyesi olmadığı defalarca kanıtlandı. Olsa dahi hiç bir gelişmiş ya da gelişmekte olan ülke topraklarında bu tür bir faaliyete izin verilmez.
Hal böyleyken bu maden şirketi hem halkla ilişkiler anlamında kendi imajını yükseltecek hem de bu tür faaliyetler şirketlerin vergiden muaf olmalarını sağladığı için ciddi bir vergi indirimi alacak Yani yardım bedavaya gelecek. Ne güzel değil mi?
Bir taşla iki kuş. Hem imaj düzelteceksin, hem vergi indirimi alacaksın. Benim vatandaşım da vergi ödeyeceğim diye canını dişine taksın, çalışsın dursun.
Çok üzgünüz. Hem de çok. Bütün bunlar devlet eliyle veya yardımıyla yapılıyor. Vatandaş bunun gerçekten bir yardım işi hayır işi olduğuna inandırılıyor. Kusura bakmayın ama havaya suya toprağa zehir salanların, insanlarımızı geleceğimizi yavaş yavaş zehirleyenlerin yaptığı hayrından hayır gelmez.”

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-