Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Çevre Derneği’nden Maydenim’e Tam Not

Çevre Derneği’nden Maydenim’e Tam Not
21 Ocak 2020 - 0:32

Ünye Çevre ve İnsan Hakları Koruma Derneği Başkanı İrfan Tosun, Maydenim Tekstil San. ve Dış Ticaret A.Ş.’nin kot ve konfeksiyon ürünleri yıkama fabrikasına ziyaret gerçekleştirerek fabrikada incelemelerde bulundu.

Ziyarette fabrikanın arıtma sistemiyle ve işleyişiyle ilgili bilgiler alan Ünye Çevre ve İnsan Hakları Koruma Derneği Başkanı İrfan Tosun, fabrika çalışanlarıyla da sohbet ederek onların çalışma şartlarını yerinde gördü.

ÇEVRECİ BAŞKANDAN TEŞEKKÜR

Fabrika çalışanlarına, çalışma şartlarını ve işçi haklarıyla ilgili bir sıkıntılarının olup olmadığını soran Ünye Çevre ve İnsan Hakları Koruma Derneği Başkanı İrfan Tosun’un, fabrika çalışanlarından aldığı yanıtlardan memnun olduğunu belirtti.Başkan Tosun Fabrikayı inceledik ,bahsedilen ve bize intikal eden konularda incelemelerde bulunduk.Gördük ki Maydenim Tekstil Ünye’mize yakışan bir tesis olarak karşımıza çıktı. Ünye Çevre ve İnsan Hakları Koruma Derneği Başkanı olarak sağladıkları sağlıklı çalıma koşulları ve çevreye duyarlılıkları nedeniyle fabrika yetkililerine teşekkür ediyorum.Ayrıca bize bu imkanı sağladıkları için de ayriyeten teşekkürlerimi sunuyor ve buradan gönül rahatlığı ile ayrılıyorum dedi.

Ünye Çevre ve İnsan Hakları Koruma Derneği Başkanı İrfan Tosun’un, fabrika çalışanlarından aldığı cevaplar ise şöyle;

“Burada bizim bütün doğal haklarımız var ve bizim tüm haklarımızı veriyorlar. Burası Ünye için bulunmaz bir yer ve burası olmasa işsiz kalma imkanımız var. Burada hiçbir sıkıntımız yok.”

“Bu fabrika insan haklarına çok önem veren bir yerdir. Sağlık konusunda bütün kontrollerimiz yapılıyor ve ekipmanlarımız dağıtılıyor. Herhangi bir isteğimiz olduğunda kurum ve müdürümüz hemen ilgileniyorlar. Hiçkimse sağlığını tehlikeye atacak bir işe girmez. Burası Ünye için bir velinimettir. Ben burada çalıştığım için çok memnunum.”

“Ben bu fabrikada kurutma bölümünde çalışıyorum. Burada haklarımla ilgili en ufak bir sıkıntım yoktur. Burada gereken önlemlerin hepsi alındığı için sağlıkla ilgili de hiçbir problemim yok. Bu zamana kadar herhangi bir olumsuzluk yaşamadık, bundan sonra da olacağını sanmıyorum.”

“Ben 1996 yılından beri bu işi yapıyorum ve sağlıkla ilgili en ufak etkisini görmedim. Biz firmadan memnun olduğumuz için burada çalışıyoruz. Eğer bir memnuniyetsizliğimiz olsaydı burada çalışmazdık. Bu fabrikada ağartma ve renk açma işlemiyle ilgileniyorum.”

“Benim bu fabrikadaki görevim pantolonlara desen vermekle ilgilidir. Burada ne maaşla ilgili ne de diğer haklarımızla ilgili hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz. Benim çalıştığım bölümde de herhangi bir sağlık riski yoktur. Ben 2 aydır bu işi yapmaktayım. Biz pantolonları makineye yerleştiriyoruz ve makine deseni veriyor.”

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-