Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÇAYBAŞI’NA GİDEN SAMAN YÜKLÜ KAMYONU ÇAKMAKLA YAKTI

ÇAYBAŞI’NA GİDEN SAMAN YÜKLÜ KAMYONU ÇAKMAKLA YAKTI
30 Nisan 2019 - 20:13

Ordu’nun Çaybaşı ilçesine götürmek için yola çıkan Musa Efil (62), Samsun’da çorba içmek için mola verip aracını yolun kenarına çekti.

Musa Efil lokantaya çorba içmeye gidince saman yüklü kamyonda yangın çıktı ve alevler bir anda aracı tamamen sardı. Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri kısa sürede yangın mahalline gelerek alev alev yanan kamyona müdahale etti.
Satın aldığı samanın kendisine 5 bin 500 liraya mal olduğunu söyleyen Musa Efil, aracının içinde de battaniye sarılı bin lirasının bulunduğunu söyledi. Bin lira da kamyon ve samanla birlik yandı.

Canik İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Bürosu ekipleri, yangının kundaklama olma ihtimali üzerine çevrede bulunan iş yerlerinin güvenlik kameraları ve kent güvenlik sistemi kamerasının görüntülerini inceleyerek söz konusu aracı Hasan D.’nin (41) çakmakla yakıp olay yerinden hızla uzaklaştığını tespit etti ve şahsı yakalayarak gözaltına aldı. Irmak Polis Merkezine teslim edilen Hasan D., “genel güvenliğin kasten tehlikeye sorulması ve mala zarar verme” suçlarından Samsun Adliyesine sevk edildi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-