Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Çaybaşı Belediyesi’nde Devir Teslim Töreni

Çaybaşı Belediyesi’nde Devir Teslim Töreni
05 Nisan 2019 - 14:29

Çaybaşı Belediyesinde bugün devir teslim töreni yapıldı.

Çaybaşı Belediye Başkanlığı için dün mazbatasını alan Hüseyin Semiz bugün düzenlenen devir teslim töreni ile başkanlık görevini İsmet Yanık’tan devraldı.

Hüseyin Semiz 5 yıl boyunca görev yapacağı Çaybaşı Belediye Başkanlığı görevinin devir teslim töreni belediye önünde gerçekleştirildi.

Törende ilk konuşmayı eski Başkan İsmet Yanık yaptı;

“17 yıllık siyaset hayatımda Rabbim bana bir dönem il genel meclis üyeliği, bir dönem İlküvez Belediye Başkanlığı nasip etti. Sizinde desteğinizle Çaybaşı Belediye Başkanlığını yürüttük. Sizlerle beraber başardık. İyi günümüzde kötü günümüzde sizlerle beraber yürüdük ve başta Çaybaşı ilçemiz olmak üzere İlküvez ve diğer mahallelerimizde güzel projelere imza attığıma inanıyorum.İnşallah bu projelerimizin devamı adına bizden  bayrağı devralacak olan değerli kardeşim Hüseyin Semiz Bey’e ve ekibine başarılar diliyorum, kendilerine şimdiden teşekkür ediyorum. İnşallah başarırlar, başarılı olması için bize bir görev düşüyorsa sonuna kadar bilgi ve birikimimle yanında olacağımı ifade etmek istiyorum. Allah Hüseyin kardeşimizi mahcup etmesin. Ben hakkımı sizlere helal ediyorum, sizlerin de bana haklarınızı helal etmenizi istiyorum. Ama üzerime iftira atan, ailem ve şahsımla ilgili suçlamalarda bulunan bir kesim var. Bu kardeşlerime hakkımı asla helal etmiyorum.

Bundan sonra ilçemiz ile ilgili hepimize büyük görev düşüyor. Bu saatten sonra yeni Başkanımıza her türlü destek olmak gerekiyor. ‘Banan’ demekle bazı sorunlar çözülmüyor. Çaybaşı küçük bir ilçe ve buranın ekonomisi bütçesi belli. Bu anlamda ilçemize çakılacak bir çivi dahi olsa Hüseyin Başkan’a destek olmanızı istiyorum.
Bizim bıraktığımız bu bayrağı Hüseyin kardeşlerimizin başarıyla taşıyacağını ümit ediyorum. Hüseyin Başkan’a başarılar diliyorum, Allah yar ve yardımcısı olsun.” dedi.

Yanık’ın konuşmasının ardında yeni Belediye Başkanı Hüseyin Semiz konuşma yaptı;

“Yapmış oldukları hizmetlerden dolayı Sayın Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Yapılmış olan hizmetleri unutmak hakikaten mümkün değil. Cenabı Allah bize güç kuvvet versin ve üst seviyelerde aldığımız bu çıtayı daha da üst seviyelere çıkarmayı bize nasip etsin.

Bu saatten sonra kardeşlik başlamıştır. Bu zamana kadar 26 mahalle ile beraber saygılı ve adaletli bir düzen var idi bundan sonra da devam edecek. Biz bunun teminatıyız. Görevimizin çok zor olduğunu biliyoruz. Bu vebalin omuzlarımıza yüklendiğinin farkındayız. Bu konuda Rabbime dua ediyorum, sizlerden de desteğinizi en üst seviyede vermenizi talep ediyorum.

Sayın Başkanımızın değindiği konularla ilgili hakikaten yükümüzün ağır olduğunun bilincindeyiz. Biz koordineli olacağız, beraber de çalışırız. En ufak bir problem yok. Bizim 26 mahalleyi kucaklama sözümüz var, Cenabı Allah bize bu sözümüzü tuttursun. Partili partisiz demeden bize destek veren tüm hemşehrilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bundan sonra bize düşen, biraz da hizmetlerin ötesinde Gönül belediyeciliğini sağlamak. Biz dargın kimse bırakmayacağız. Bundan sonraki süreçte hepinizin ve başkanımızın yardımına müracaat edeceğiz. Vermiş olduğu emeklerden dolayı İsmet Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bu törenin hayırlara vesile olmasını diliyorum. ” dedi.

Devir teslim töreni kurbanlar kesilmesi ve dualarla son buldu.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-