Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÇATALPINAR KARANTİNAYA ALINDI

ÇATALPINAR KARANTİNAYA ALINDI
18 Temmuz 2020 - 16:50

Ordu İl Hıfzıssıhha Kurulu, Çatalpınar İlçesi Sayacatürk Mahallesi İskenli bölgesinde karantina uygulanmasına karar verdi.

İlimiz Hıfzıssıhha Meclisi 17.07.2020 tarihinde saat 21:30’da Ordu Valisi Tuncay SonelBaşkanlığı’nda toplanmış olup, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunun 11/C maddesi, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu 27. ve 72. maddeleri uyarınca aşağıdaki kararları almıştır.

1- Ordu İli Çatalpınar İlçesi Sayacatürk Mahallesi’nde çeşitli sebeplerle yapılan testler sonucunda Koronavirüs vakalarının tespit edilmesi, olası vaka ve bunların temaslıları sonucu ev karantinasında bulunan kişiler bulunduğu tespit edilmiştir. Bu kapsamda Koronavirüs salgınının kontrol altına alınması amacıyla; Ordu İli Çatalpınar İlçesi Sayacatürk Mahallesi İskenli bölgesinde 17.07.2020 tarihi saat 24.00’dan itibaren ikinci değerlendirmeye kadar karantina kararı alınmasına, söz konusu mevkiiler ile olan giriş çıkışların kapatılmasına;

Yukarıda belirtilen çerçevede, çalışmaların/tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi, gerekli görülmesi durumunda alınan kararlara uyulup uyulmadığının denetlenmesine, alınan kararlara uymayanlara idari ve adli işlem başlatılmasına oy birliği ile karar verilmiştir”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-