Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

”CANLAR İÇİN BİRLİK OLMA ZAMANI”

”CANLAR İÇİN BİRLİK OLMA ZAMANI”
18 Kasım 2019 - 0:40

Ordu Sokak Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkan Yardımcısı Dilan Şefkatli, Çakır Medya Genel Yayın Yönetmeni Cihan Çakır’ı ziyaret etti.

Ordu Sokak Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkan Yardımcısı Dilan Şefkatli, ziyarette yaptığı açıklamada, gönüllü hayvanseverlere seslenerek birlik çağrısında bulundu.

Şefkatli ‘Şimdi birlik olma zamanı. Hiç düşmanlığa gerek yok. Hepimiz aynı yoldayız. Hepimiz canlar için uğraşıyoruz.’ dedi.

Ordu Sokak Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkan Yardımcısı Dilan Şefkatli açıklamasında şunları kaydetti;

“Dernek başkanımız Anıl Sinan Er şu an yanımızda yok. Başkanımızın görev ve yetkilerini ben aldım. Geçici olarak başkan yardımcılığı görevini yürütüyorum.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Bey ile yaptığımız iki toplantı oldu. Hilmi Bey bizimle iki toplantıda da çok olumlu konuştu ve bize veteriner fakültesinin açılacağının müjdesini verdi. Ama süreç hızlı ilerlemiyor. Biz Ünye Kızılkaya’daki canları dağıttık ama sürekli Ordu’ya gidip geliyoruz. Ordu’da da çok hasta can var. Buradaki hasta canları götürmek için Ordu’ya gelen insanlar var. Fakat bu kişiler hasta canları çekip olayı farklı lanse ettiler. Şu an iyileştirmeler yapılıyor ama dediğim gibi süreç biraz yavaş ilerliyor. Ayrıca Hilmi Bey Ünye’ye, Fatsa’ya ve Ordu’ya küçük bir Kısırlaştırma Rehabilitasyon Merkezi kurulacağını söylüyor.

Şu anda Ünye barınağının etrafında, çöplüğün olduğu yerlerde belediyenin koymuş olduğu küçük yem kapları var. Nedenini bilmiyorum ama çalışanlarda bu kapları sürekli kontrol ediyorlar. Ayrıca Ünye’de hayvanseverler de var. Yani beslenmelerinde bir sıkıntı yok ama dediğim gibi oradaki can sayısı azaldıkça diğer belediyelerden canlar geliyor. Şu an iyileştirme süreci devam ederken kulübeler için uygun yer bakılıyor. Belediye kulübelerin yapılacağını söyledi. Aslında belediyenin çabalarını görüyoruz ama süreç yavaş ilerliyor.

Samsun Fakülte ile sanırım önceden bir anlaşma varmış. Biz de olayın takipçisi olduğumuz için şu anda tekrardan anlaşma yapıldı. Çoğu canımızı oraya gönderiyoruz. Dernek olarak oradaki hasta canları o şekilde bırakmaya gönlümüz el vermiyor. Giresun Hayvan Hastanesi’ne gönderiyoruz.

Biz Ünye’de sağlıklı canlarımızı eski transfer istasyonuna gönderdik. Hasta canlarımızı da özellikle tedavilerinin daha iyi yapılabilmesi için Ordu merkeze gönderdik. Ben sosyal medyadan takip ediyorum, insanlar bu olayı duyuyorlar, 2 can alıyorlar ve sürekli yardım diyorlar. Zaten büyük derneklere biz gelip almalarını söylüyoruz. Gücümüz artık yetmiyor. Zaten belirli bir miktarda borcumuz var. Elimizden geldiğince de uğraşıyoruz.

Ordu ve diğer illerde makbuzsuz şekilde yardım toplamalar var. Biz bunun önüne geçemiyoruz. Herkese buradan sesleniyorum, bu kişilere itibar etmeyin.

Buradan bütün gönüllü hayvansever arkadaşlarımıza sesleniyorum, bu süreçte hepimizin birlik olması gerekiyor. Bu sıkıntıları beraber aşacağız. Herkes kendi mahallesinde kapısının önüne bir kap su, bir kap mama koysun. Şimdi birlik olma zamanı. Hiç düşmanlığa gerek yok. Hepimiz aynı yoldayız. Hepimiz canlar için uğraşıyoruz.” Dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-