Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Canik Veteriner Kliniği Yeni Yerinde Açılışı Yapıldı

Canik Veteriner Kliniği Yeni Yerinde Açılışı Yapıldı
27 Kasım 2019 - 16:46

Meslek hayatında 25 yılı geriden bırakan Ünye’nin sevilen simalarından Veteriner Hekim Ali Güngör, artık yeni kliniğinde hizmet verecek.

Bugün eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in de katılımıyla açılışı gerçekleştirilen Canik Veteriner Kliniği, Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi 107-B adresinde Ünye ve çevre il ilçelere hizmete devam edecek.

260 m2’lik yeni kliniğinin hayvanların tüm ihtiyaçlarına uygun olarak düzenlendiğini ve her şeyin düşünülerek yapıldığını belirten Veteriner Hekim Ali Güngör; “Yaklaşık 25 yıldır Ünye’de Canik Veteriner Kliniği adı altında hizmetimize devam ettirmekteydik. Kliniğimiz daha önce Veteriner Sokaktaydı ancak artan talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda kliniğimizi daha geniş bir yere taşıma ihtiyacı ortaya çıktı. Hayvan dostlarımız her geçen gün artmakta ve yeni nesil daha çok vicdanlı ve hayvan severdir. 60 m2 olan eski yerimizden 260 m2 olan yeni kliniğimize geldik. Burası 2 muayene odası, bir ameliyat odası ve ameliyathane, pansiyon, koaför, banyo odaları gibi her şey düşünülerek yapılan bir klinik oldu. Şuanda 3 veteriner hekim olarak çalışıyoruz. Ünye ve çevre ilçelere hizmet etmeye devam edeceğiz. Açılışımıza katılan herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

Açılışa katılan eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin; “Bugün çok değerli bir kardeşimiz olan veteriner hekim Ali Güngör’ün yönettiği kliniğin yeni yerinin açılışını yapmak üzere bir aradayız. Çok anlamlı bir mesleğin icra mekanı olarak açılışını yapmak bizleri çok memnun etti. İnsan dışı canlılara sağlık hizmeti sunan bir meslek dalı olan veterinerlik çok önemli bir yere sahiptir ve çok değerlidir. Buradaki veterinerlerimiz bizlerin dostları olan hayvanlarımıza fedakarca hizmet etmektedirler. Onlar zaman, mekan, hasta ayrımı yapmadan hizmet eden çok değerli insanlardır.  Ali Güngör Bey’in bugüne kadar elini uzattığı bir çok hayvan dostlarımız olmuştur. Ben Ali Bey’in şahsında bütün veteriner hekimlerimizi ve bütün hayvan sağlık tekniker ve memurlarımızı yaptıkları kutsal hizmetten dolayı saygıyla anıp teşekkür ediyorum. Burası şehrimiz için çok önemli bir yerdir ve buranın açılışını yapmaktan son derece mutluyuz. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

Ordu Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Taner Canbulut: “Bugün bizler ve mesleğimiz için çok onur duyduğumuz ve mutlu olduğumuz bir gündür. Sevgili kardeşimiz 25 yıldır bu mesleğe gönül veren Ali Güngör, bu meslek adına yapılması gereken her şey ile birlikte yeni yerinde hizmete sunmuştur. Ben çok mutlu ve gururluyum. Ünyemiz geçtiğimiz günlerde çok kötü gündeme geldi. Barınaktaki olaylar Ünyemizi yanlış bir şekilde tanınmasına sebep oldu. Umarım Ali Bey’in açmış olduğu bu iş yeri kötü anıları silecektir. Umuyorum yetkililer gerekli dersleri çıkartmışlardır. Bu işi bilen insanlarla istişare içinde olurlarsa daha iyi hizmetler gelecektir. Ben bu yeni kliniğin herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum.”dedi.

Samsun-Sinop Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Habip Muruz: “Samsun-Sinop Veteriner Hekimleri Odası yönetim kurulu ve üyeleri adına hepinize saygılar sunuyorum. Veteriner hekimlik mesleği hayvan refahı, kamu sağlığı, gıda güveliği açısından çok önemli bir meslektir. Veteriner hekimler olmadan tüketici hiçbir hayvansal gıdayı güvenli bir şekilde tüketemez. Sokak hayvanlarıyla ilgili sorunlar ülkemizde bir sorun olarak görülüyor. Ancak çeşitli Avrupa ülkelerinde karşılaştığımız manzaralara göre iyi durumdayız. Ama bu arzu ettiğimiz seviyelerde değildir. Umarım bu klinikler iyi seviyelere gelmemize vesile olur.”dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-