Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÇAMLIKTA GEZİ PEŞİNE DÜŞENLER,ASARKAYA’DA LAL OLDU

ÇAMLIKTA GEZİ PEŞİNE DÜŞENLER,ASARKAYA’DA LAL OLDU
17 Şubat 2021 - 1:51

Ünye Belediyesinin Asarkaya Kent Ormanında yapmış olduğu kafe ile vizyonsuzluğu gözler önüne serilirken, başta siyasi partiler olmak üzere tüm Ünyelilerin yapılan doğa katliamına kayıtsız kaldığını gözler önüne serdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Asarkaya Kent Ormanı ile ilgili yol çalışması başlatırken akabinde projenin devamı olarak Ünye Belediyesi de buraya semaverhane ve teras kafe yapmak için çalışmalar başlattı.

Ama gelin görün ki Kent Ormanı adeta beton ile kaplanmış.

Yapılan kafe binası başta olmak üzere doğanın içine beton dökülmesi Ünye Belediyesinin doğaya verdiği değeri ve sözüm ona çevreci doğaseverleri ve muhalefet siyasetin ne duruma geldiğini görmemiz için bir örnek teşkil etti.

Asarkaya Kent Ormanını betonlaştıran Ünye Belediyesine kayıtsız kalan muhalefet belediye meclis üyeleri, çevre dernekleri ve stk’lar Ünye Çamlığında ortalığı ayağa kaldırmışlardı.

Bilindiği gibi Ordu Büyükşehir’in Çamlık ile ilgili kafe çalışmasına topyekun isyan eden yukarıda saydığımız güruh , 100 metre beton döküldüğü için neredeyse gezi olaylarını aratmayacak bir infial peşine düşmüşlerdi.

Çamlık,bisiklet yolu,hayvan barınağı,çöp ,yelken kulübü konteynarı ve bir çok konuda büyükşehir belediyesine tepki gösterenler konu Ünye Belediyesi olunca dillerini yutmuş haldeler.

Kısacası Hüseyin Tavlı’ya karşı lal kesilenler ne hikmetse Ak Parti’ye ve onun Büyükşehir Belediye Başkanı’na demediklerini bırakmıyorlar.

Şimdi soruyoruz;

Bu doğa katliamına neden sesiniz çıkmıyor?

Çıkar ilişkileriniz mi var?

Yoksa aynı cemaate hizmet ettiğiniz için mi suskunsunuz?

Büyükşehir’in projelerine kayıtsız şartsız red çekenler ne hikmetse Hüseyin Tavlı’nın yanlış projelerine neden seyirci kalıyorlar?

Acaba kendisine yönelmesi ihtimal tepkilerin önünü kesen sayın Hüseyin Tavlı, konu Büyükşehir Başkanına tepki olunca neden sessiz kalıyor?

Son olarak bu durum karşısında Ünye’yi her yönden Hüseyin Tavlı yönetiyor denilebilir mi?

Ve sayın Hilmi Güler PROVOKE mi ediliyor?

Takdiri kamuoyuna bırakıyoruz.

HABERİN VİDEOSU VE DETAYLAR İÇİN YAZIYA TIKLAYIN

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-