Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÇAMLIK PROJESİ İHALE EDİLDİ

ÇAMLIK PROJESİ İHALE EDİLDİ
31 Ekim 2016 - 16:37
gggg
BÖLGE YENİ BİR CAZİBE MERKEZİNE KAVUŞACAK
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ünye’nin simgelerinden olan Çamlık bölgesinde 40 bin metrekare alan üzerine yap işlet devret modeliyle yapılacak tesisin ihalesini gerçekleştirdiklerini söyledi. Sosyal yaşam merkezi olarak tasarlanan Çamlık Projesi, 2018 yılı içerisinde vatandaşlara hizmet vermeye başlayacak.
40 BİN METREKARE ALAN ÜZERİNE YAPILACAKa9d38f54-aeaa-45c3-9605-e746a3884022
Yapım çalışmalarının kısa süre içerisinde başlayacağını belirten Başkan Enver Yılmaz, “Kısa sürede yapımına başlanacak olan Çamlık Projesi, yaklaşık 40 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek. 5 bin 711 metrekaresi kiralanabilir birimden oluşan proje kapsamında; mevcut dokuyla uyumlu, içerisinde mesire alanı, yeşil alanlar, kafe ve restoranlar, düğün salonu, havuz, mescit, yaya ve bisiklet yolları ve macera parkı bulunan sosyal yaşam alanı oluşturulacak” dedi.
BÜYÜKŞEHİRİN KASASINDAN PARA ÇIKMAYACAK
Başkan Yılmaz, bölgenin eksiklikleri tespit edilerek geliştirilen projenin Ordu ve Ünye ilçesi için büyük kazanım sağlayacağını söyleyerek, “Proje Ordu Büyükşehir Belediyesinin kasasından bir kuruş para çıkmadan hayata geçirilecek. İhaleyi alan firma, ilk yıl Büyükşehir Belediyesine yıllık 106 bin 200 lira kira bedeli ödeyecek ve daha sonra bu rakamda ÜFE oranında artış yapılacak. Ayrıca yüklenici firma, yıllık ciro gelirleri üzerinden ilk on yıl %6.5, ikinci on yıl %8.5 ve üçüncü on yıl içinse %10.5 pay verecek” şeklinde konuştu.
YAP İŞLET DEVRET MODELİYLE YAPILACAKf18314a3-dade-4433-8c77-68a2d8e854ce
Çamlık Projesi kapsamında yap işlet devret modeliyle inşa edilecek tesisler, 30 yıl süreyle yüklenici firma tarafından işletilecek. Bu sürenin sonunda tesislerin tamamı, bütün kullanım haklarıyla birlikte Büyükşehir Belediyesinin mülkiyetine girecek.
YAPILAR ÇEVREYE UYUMLU OLACAK
2018 yılında hizmete sunulması hedeflenen ve mevcut ağaçlara zarar vermeden inşa edilecek olan tesisin yapımında kullanılacak çelik konstrüksiyonlu malzemeler, ahşapla kaplanarak çevreye uyumlu hâle getirilerek doğal doku muhafaza edilecek.
Vatandaşların gönül rahatlığıyla gidebileceği sosyal bir mekân olacak Çamlık bölgesi, tamamlandığında sadece Ordu’nun değil, çevre illerin de dikkatini çekerek bölgenin yükselen değeri olacak.gggg6
<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-