Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Camiler ve Din Görevlileri Haftası ‘’Mevlit ve Kur’an Ziyafeti’’ İle Başladı

Camiler ve Din Görevlileri Haftası ‘’Mevlit ve Kur’an Ziyafeti’’ İle Başladı
01 Ekim 2019 - 16:13

Diyanet İşleri Başkanlığı 1-7 Ekim’de düzenlenen, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın bu yılki temasını, “Cami ve Hayat” olarak belirledi.

Hafta kapsamında, Türkiye ve yurt dışında gerçekleştirilecek etkinliklerle caminin İslam medeniyetindeki yeri ve önemi göz önünde bulundurularak sevgi, bilgi ve birlik mekânı olduğuna işaret edilecek.

İnsanların caminin manevi ikliminde buluşmaya davet edileceği programlarda, caminin dini, toplumsal ve mimari yönü ile hayatın merkezine taşınmasının önemi üzerinde durulacak. Böylece camilerin tarihte yüklendikleri misyonun tekrar canlandırılmasına katkı sağlanacak. Ayrıca, “Cami hayatın içinde, hayat caminin içinde”, “Cami hayatın merkezi” sloganlarıyla hazırlanan camilerle ilgili görseller de sosyal medyada ve faaliyet sahalarında kullanılacak.

Ünye Müftülüğü de hafta kapsamında Müftüsü Sayın Ali Işık’ın öncülüğünde ilk olarak 01.10.2019 Salı günü öğle namazı öncesi Merkez Büyük Camide ”Mevlidi Şerif ve Kur’an Ziyafeti” düzenledi. Ardından hafta boyunca resmi kurum ziyaretleri, Camii Çocuk Buluşması, Hasta Ziyaretleri, Din Görevlileri Buluşması, ve Huzurevi Ziyareti gerçekleştirecek.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-