Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÇAKIR’DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

ÇAKIR’DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
10 Ocak 2020 - 6:17

Türkiye Yerel Basın Birliği Ordu Şube Başkan Yardımcısı ve KARTEGDER Başkanı Cihan Çakır, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Çakır, mesajında, gazetecilerin kamu görevi yaptığı, bilgi çağının önemli mesleklerinden birini icra ettiğini belirtti.
“Ulusal basının yanı sıra yerel medya mensupları da kentleri için takdire şayan bir özveri ile etkin görev yapmakta ve kamuoyunu aydınlatmaktadır.” ifadesinde bulunan Çakır, şunları kaydetti:
Çalışan gazeteciler vatandaşların haber alma ihtiyacını karşılamaları açısından çok önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Basın, demokrasinin, özgürlüğün, temel hak ve hürriyetlerinin sigortasıdır. Özgür basına sahip olmayan toplumlarda, demokrasi ve özgürlükler kısıtlanmış demektir. Yasama, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü kuvvet olarak tanımlanan basın, yaşanan olaylar karşısında bilgilendirme sorumluluğunu taşımaktadır
Yaptıkları iş gereği gözlemleri, bağımsız duruşları ve tarafsız kimlikleri ile yönetim ve vatandaşlarımız arasında çok önemli bir köprü görevi üslenen basın, demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biridir.
Zor şartlar altında, meslek etiğinden taviz vermeden, gecesini gündüzüne katarak halka haber ulaştırabilmek adına her zorluklara göğüs gererek çalışmalarını sürdüren tüm basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum’’dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-