Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

CADDEYE YERLEŞTİRİLEN DUBALAR, TRAFİĞİ RAHATLATTI

CADDEYE YERLEŞTİRİLEN DUBALAR, TRAFİĞİ RAHATLATTI
22 Eylül 2020 - 18:33

VİDEO HABER

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından, Büyük Cami etrafında yapılan yol düzenlemeleri kapsamında cadde üzerinde ki yanlış araç Parklarını engellemek için yola dubalar yerleştirildi.

Yapılan bu uygulama ile başıboş Parkların önüne geçilerek, trafiğin rahatlaması sağlandı. Gazetemizde yaptığımız röportajda esnaflar şunları ifade etti;

 “Büyük Cami Caddesinde park sorunu vardı. Park sorunun kaldırılması için yolun bölünmesi çok iyi oldu. Park sorununu buradan kaldırdık. Cadde de yön çelişkisi vardı. Yönlerde şuan çalışma olduğu için çok memnunuz araç park sorunu yok. Herkes yön değişikliğine göre hareket ediyor.  Kaldırım ve cadde çalışmalarından oldukça memnunuz. Vatandaşlar yollarında hareket ediyor.  Biz bu değişiklikten memnunuz müşterilerimizde oldukça memnun. Araç park sorunu yok. Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz.”

“Büyükşehir’in kaldırım çalışması ve şuan yaptığı çalışma güzel bir çalışmadır ancak yetersiz bir çalışmadır. Alt yapı sistemini yetersiz bir şekilde bıraktığımız zaman yapmış oldukları beton arime cadde ve kaldırımlarda esnafların mevcut konumunu su basma haline doğru götürür. Bu durumu bugün Cengiz Topel Caddesinde yaşıyoruz. Alt yapı çalışmaları yetersiz bırakılıp, sıcak asfalt dökülüp, kaldırımlar betonlaştırılıp ve su basmayan caddelere esnafların dükkânlarına su basma durumuna gelmiştir. Yakın geçmişimizde de bunu yaşadık. Bu aslında yol ile alakalı bir durum değil daha çok ekonomik durum ile alakalıdır. Geçmiş Belediyecilik anlayışında seçim vaatleri olarak da verilen bir durum vardır. Organize sanayi durumu ve konteyner limanı ile ilgili durum da vardır. Bunlar belirsiz bir durumdadır. Aslında yol ile alakalı bir durum değildir. Ünye’nin ekonomik durumu tüketim üzerine dayalı bir durumdur. Acilen bu projenin hayata geçip,  üretime dayalı bir ekonomi izlenilmesi lazımdır.

Yol kenarlarına araç park edilmesini doğru bulmuyorum. Otopark sisteminin daha güzel, palan ve proje şeklinde yapılıp yolların boş bırakılması taraftarıyım. Ancak Belediyecilik anlayışlarına baktığımız zaman Devlet Sahil yolu ve Atatürk Parkı civarına baktığımız zaman emniyet şeritlerine dahi otopark yapmış durumdalar. Emniyet şeridinin herkesin bildiği gibi acil durumlar için bırakılan bir şerittir. Siz bugün emniyet şeridini paralı otopark haline dönüştürürseniz her tarafa araç park edilir.”  

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-