Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BÜYÜRŞEHİR ZABITASINDAN SUCUK OPERASYONU

BÜYÜRŞEHİR ZABITASINDAN SUCUK OPERASYONU
11 Nisan 2019 - 1:52

Ünye’de yapılan denetimlerde sağlığa uygun olmadığı tespit edilen sucuk ve sosis gibi etler toplanarak imha edildi.Veteriner hekimler eşliğinde yapılan imha işleminin yanı sıra bu ürünleri satan satıcılar hakkında da cezai işlem yapıldı.

Sağlıksız ortamlarda üretilen ve hijyensiz alanlarda çam ağalarına asılarak kurutulmaya çalışılan tarihi geçmiş ürünlerin tekrar piyasaya sunulup halkın sağlığı ile oynanmasını önlemek amaçıyla Ordu Büyükşehir Belediye Zabıtası ve Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Ünye İlçe Müdürlüğü ekipleri ortaklaşa operasyon gerçekleştirdi.

Sağlıksız koşullarda muhafaza edilerek piyasaya sunulacak sucuklar ekipler tarafından imha edildi.

“Ekiplerimiz, Çamlık’ta bulunan çam ağaçlarında, yıkanmış sucukları kurutulmak üzere asılmış halde ele geçirdiler. Tarihi geçmiş ve küflenmiş bu sucuklar kurutulduktan sonra tekrar vatandaşlara satılmak için piyasaya sürülecekti. Tarım İl Müdürlüğünün ekipleri bu ürünlere imha kararını verdi ve toplam 130 kilogram ürün ele geçirildi. İlgili kişilere ise 4500 tl cezai işlem uygulandı.”

Ordu Büyükşehir Belediye Zabıta ekipler amiri Sabri Temiz, sağlığa zararlı bu ürünlere karşı çalışmalarını kararlılıkla sürdüreceklerini ifade ettiler.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-