Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Büyükşehir’den Mesudiye ve Akkuş’lu hayvan üreticilerine destek

Büyükşehir’den Mesudiye ve Akkuş’lu hayvan üreticilerine destek
15 Mart 2020 - 0:02

Büyükşehir’den Mesudiye ve Akkuş’lu hayvan üreticilerine destek

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Mesudiye ve Akkuş ilçelerindeki hayvan yetiştiricilerine korunga ve yonca tohumu dağıtıldı.
Ordu Büyükşehir Belediyesi ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ortaklığında düzenlenen “Yem Bitkileri Üretimi Yaygınlaştırma Projesi” kapsamında Mesudiye ve Akkuş ilçelerindeki hayvan yetiştiricilerine 30 bin kilogram korunga ve 6 bin 750 kilogram yonca tohumu dağıtıldı. Büyükşehir Belediyesi, proje kapsamında hayvan yetiştiricilerinin ihtiyaç duyduğu yemin büyük kısmını karşılamayı amaçlıyor.

“Desteğimiz devam edecek”

Tohum dağıtım töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, “Büyükşehir Belediye Başkanımız geldiği günden bu yana kolları sıvayarak tarım ve hayvancılığı destekleme noktasında ne gerekiyorsa yaptı. Büyükşehir bünyesinde Tarım Dairesi Başkanlığı oluşturuldu. Bu başkanlık maharetinde Tarım İl Müdürlüğümüzle birlikte 4 bin kaz ve 300 damızlık koyun dağıtımı gerçekleştirdik. Tarım için şu ana kadar 3 milyon TL’lik bir harcama yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Sayın bakanımız bu konuyu çok önemsiyor” dedi.

“Tarım stratejik öneme sahip”

Başkan Güler ile birlikte Ordu’da tarıma bakışın değiştiğini ifade eden Ordu İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, “Tarım sektörü oldukça stratejik öneme sahip bir sektördür. İnsanlığın gıdaya olan gereksiniminin her geçen gün arttığı dikkate alındığında tarımın önemi de her geçen gün artırmaktadır. Büyükşehir Belediye Başkanımızın Ordu’ya aday olmasıyla birlikte tarımın şekli değişti. Tarımın bu stratejik önemini bilen, ‘İnsanlar doğduğu yerde doyacak’ diyen Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve tarıma her alanda destek olan Sayın Valimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-