Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Büyük Zafer’in 97. Yılı Coşkuyla Kutlandı

Büyük Zafer’in 97. Yılı Coşkuyla Kutlandı
30 Ağustos 2019 - 12:47

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yıldönümü Ünye’de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören Ünye Kaymakamlığı, Ünye Garnizon Komutanlığı ve Ünye Belediye çelenklerinin Atatürk Anıtına sunulmasıyla başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kaymakamlık makamında Ünye Kaymakamı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tarafından tebrikler kabul edildi.

Tebriklerin kabulünün ardından Cumhuriyet Meydanı’nda devam eden törende Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Garnizon Komutanı Binbaşı Bünyamin Dönmez ve Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı halkın bayramını kutladı.

Günün anlam ve önemini ilişkin konuşma yapan Ünye Askerlik Şubesi Personeli Kıdemli Başçavuş Kadir Kazma şunları ifade etti;

“Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına temel teşkil eden 30 Ağustos 1922’de kazandığımız büyük zaferin 97. yılını ulusça kutlamanın kahlı gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Asil Türk Milleti, Kahraman Türk Ordusuyla birlikte, varlığına ve vatanına kastedenlere karşı 97 yıl önce bugün topyekün bir varoluş mücadelesi vererek eşine tarihte az raslanır bir zafer kazanmıştır. Kazanılan bu zaferi muhteşem kılan unsur, harbin; kadın, çocuk, yaşlı demeden milletçe topyekün bir savaş olarak icra edilmiş olmasıdır. 30 Ağustos Zaferi, Türk Ordusu’na “Silahlı Kuvvetler Günü” olarak armağan edilmiştir. Dünyanın sayılı güçlerinden olan silahlı kuvvetlerimiz her zaman, her yerde ve her şartta verilecek görevleri ifaya hazırdır. Bu kutsal ve tarihi gün vesilesiyle ulusça başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, dava arkadaşları ve Aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyor, hatıraları önünde bir kez daha saygıyla eğiliyorum.”diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmanın ardından Atatürk Anaokulu Lisesi öğrencilerinden Nagihan Mutlu ve Yunus Zeyrek şiir okunması, Puset Polvan Ortaokulu öğrencilerinin folklor gösterisi ve İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından hazırlanan spor gösterileri sunuldu. Program tören geçişi ile son buldu.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-