Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BÜYÜK DESTEK DE FİYASKO MU VAR?

BÜYÜK DESTEK DE FİYASKO MU VAR?
26 Şubat 2021 - 15:45

Ordu Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde mağdur olan esnafa destek paketi açıklamış ve 2.000 TL ye kadar maddi destekleme yapacağını açıklamıştı. Peki başvurular nasıl sonuç aldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, faaliyet alanı içerisinde bulunan, kıraathane, çay ocağı, kafeterya, restoran tarzında faaliyet gösteren ve pandemi nedeniyle kapalı olan ve gelir kaybı yaşayan esnafa destek paketi açıklamıştı. Açıklanan paket üzerine esnaf başvurular yapmaya başlamış ve destekten yararlanmak için umutlanmıştı.

Hafta içerisinde yapılan başvuruların ardından haber merkezimize gelen mesajlar ise bu başvuruların genellikle red cevabı gelmesi üzerine oldu. Yapılan başvurulara red cevabı alan hedef kitledeki esnaf, aldıkları cevap karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Haber merkezimizin yaptığı araştırma sonucunda ise Büyükşehir Belediyesi’nin bu desteği esnaf odalarından aldığı listede yer alan kıraathanelere verdiği öğrenildi.

Büyükşehir Belediyesi’nin duyuru ilan sayfalarında diğer esnafları kapsayan açıklama yapması ve akabinde sadece kıraathanelere destekleme yapması vatandaşın kafasında çelişki oluşturdu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-