Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BÜYÜK CAMİ ÇEVRESİNE VİZYON PROJE

BÜYÜK CAMİ ÇEVRESİNE VİZYON PROJE
28 Ocak 2021 - 1:24

ORDU Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Asım Suyabatmaz gazetemize yaptığı özel açıklamada, uzun zamandır kamuoyunun merak ettiği Merkez Büyük camii çevresi düzenlenmesi ve bu bölgede bulunana iş yerlerinin akibeti ile ilgili aydınlatıcı bilgiler verdi.

ESNAFIN YANINDAYIZ

Suyabatmaz açıklamalarına şöyle devam etti.

”Geçtiğimiz Mecliste bunu beyan ettiğimizde pandemi sürecinin ilk etabında şöyle bir karar aldık. Bu dönemde kapatma zorunluluğu olsa da ticari durma noktasında ciddi problemler var. Biz bunu zorunlu kapatmış olsun, olmasın ayırt etmeden tüm Büyükşehir kiracılarından o dönem kira almadık. Bu döneme geldiğimizde uzun uzadıya toplantılar yapıldı. Sayın Başkanımız S Hilmi Güler,bütçemizi zorlayarak bir destek paketi yaptı, bu da sanırım 2000 civarıydı. Bunu da geçen mecliste de tekrar teyit ederek uygulamaya koyduk.

BÜYÜK CAMİ ÇEVRESİNDEKİ ESNAFLAR RAHAT OLSUN

Tedirgin olacak bir durum yok,Ünye için en güzelini düşünüyoruz.Bunlardan biride Merkez Büyük Camiinin oldu yer. Burada gizli saklı yapılacak bir durum yok çünkü burası tam Ünye’nin kalbi diyebiliriz. Şu bir net ki artık orasının Ünye’ye yakışmayan kötü bir hali var.

Hangi vatandaşa sorsanız sorun burası için yenilenmeli diyecektir. Şimdi biz burada ne zaman çalışma yapacağız sorusuna gelince.

Ünye için önceliğimiz Ünye’nin çehresini değiştirecek, gelecek şehirler arasına sokma adına bir işe imza atmak olacaktır. Biz burada uygun bir model bulmaya çalışıyoruz. Esnafımızın zarar görmeyeceği, tamamen mutabık kaldığımız bir model üzerinden oraya nasıl uygun yenileyebiliriz onun peşindeyiz.

Maalesef ki pandemi süreci içeresindeyiz. Yanlış bir zamanlama yaparak da bu hataya düşmek istemiyoruz ve bu konuda temkinliyiz.  

PROJE ESNAFLARIMIZI MAĞDUR ETMEDEN UYGULANACAK

    Biz oraya gidip biz burayı yenilemek istiyoruz desek oradaki esnaf kardeşlerimiz diyecek ki; tamam, gayet güzel deyip yenilemeyi kabul edip bana yer gösterin diyecektir. Şehir merkezinde, işlek bir yer ise oradaki yerinin karşılığını başka bir yerde göstermek gerekir. Burada asıl konu yer konusu ve biz bunun üzerinde zaten çalışıyoruz.Kimseyi mağdur etmeyeceğiz”dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-