Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Bu Yıl Yerli Malı Haftası Uzaktan Kutlandı

Bu Yıl Yerli Malı Haftası Uzaktan Kutlandı
18 Aralık 2020 - 14:33

Ünyeli öğrenciler uzaktan eğitimle Yerli Malı Haftası’nı kutladı.

Yerli üretimlere dikkat çekmek amacıyla 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan Yerli Malı Haftası bu yıl uzaktan eğitimle kutlandı.

Her yıl öğrenci velileri tarafından hazırlanan tatlılar, börekler, dolmalar, salatalar, pastalar sınıfa getirilip öğrenciler tarafından paylaşılıyordu. Bu yıl ise Yerli Malı Haftası Koronavirüs Salgını’na takıldı.

Salgın nedeniyle öğrencileriyle bir araya gelemeyen Sınıf Öğretmeni Emine Pekşen farklı bir uygulama yaptı. Ünye Yunus Emre İlkokulu 1-C sınıf öğretmeni Emine Pekşen uzaktan eğitimle ders verdiği öğrencileriyle bilgisayar karşısında Yerli Malı Haftası’nı kutladı.

Veliler, çocukları için içi yiyecek dolu tabaklar hazırlarken öğrenciler de tabaklarıyla bilgisayar karşısına geçti. Hep birlikte Yerli Malı Haftası’nı kutlayan öğrenciler farklı bir etkinliğe imza atmış oldular. Öğrenciler arasında Karadeniz Radyo Televizyon ve Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcısı İbrahim İşçi’nin oğlu Emir Kağan İşçi’de yer aldı.

Sınıf Öğretmeni Emine Pekşen ise çocuklara yerli malı kullanmanın önemini ve Yerli Malı Haftası’nı anlattı. Hazır gıdalardan uzak durulması gerektiğinin altı çizilirken doğal beslenme önerileri de verildi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-