Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BU YIL ORDU’YU YIKACAĞIZ!

BU YIL ORDU’YU YIKACAĞIZ!
26 Haziran 2019 - 18:15

Dere yataklarında bulunan evlerin yıkımına bu yıl başlayacaklarını söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Karadeniz Bölgesinde Rize, Ordu, Trabzon ve Giresun illeri öncelikli illerimiz.” dedi.

Son dönemde meydana gelen sel ve heyelanlar sonrasında harekete geçen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ordu’nun da bulunduğu Karadeniz illerinde dere yataklarındaki yapıların yıkımına yıl içinde başlayacaklarını açıkladı.

Karadeniz Bölgesinde yaşanan afetlere karşı şehirlerin ve köylerin altyapılarını güçlendirme adına tedbirler alacaklarını dile getiren Kurum, “Daha önce bu dere güzergâhı üzerinde yıllardır yaşanan sellerde sağlam duran binalarımız artık duramaz hale geldi. O yüzden eylem en önemli projesi şudur; tüm Karadeniz Bölgesinde Rize, Ordu, Trabzon ve Giresun illeri öncelikli illerimiz. Bu illerimizdeki şehrin içinden geçen derelerde ve bu derelerin koruma bandı içinde kalan veya şu an iklim değişikliği nedeniyle artık burada olmaması gereken binaları birinci, ikinci, üçüncü öncelik olarak tespitlerini yapıyoruz.” diye konuştu.

Meydana gelen sel ve heyelanlar nedeniyle Ordu’da yılbaşından buyana Kabataş, Aybastı, İkizce ve Gölköy’de meydana gelen heyelanlarda yüzlerce ev boşaltılmış, Trabzon’un Araklı ilçesinde de meydana gelen ve 8 kişi hayatını kaybetmişti.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-