Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BÖYLE EKMEK GÖRDÜNÜZ MÜ?

BÖYLE EKMEK GÖRDÜNÜZ MÜ?
05 Ocak 2021 - 23:10

ORDUnun KABADÜZ ilçesinde FIRIN İŞLETMECİLİĞİ yapan Aydın YILMAZ, kamuoyunun görmeye alışık olmadığı MOR EKMEK üretmeye başladı

.— MOR EKMEKLE ilgili açıklamış olduğu bilgiyi şöyle;

Böğürtlen yaban mersini, mor dut, nar ,vişne, patlıcan ve mor soğan kabuğu Kırmızı ve mor meyve sebzelerdeki antosiyaninlerin yüksek ve ileri teknolojiler kullanılarak saflaştırılmasıyla elde edilmiştir.

Yüksek miktarda antosiyanin içerir.

Antosiyaninler antioksidan aktivite gösteren fenolik bileşiklerdir. Antosiyanin alınımının sağlık üzerine olumlu etkileri birçok çalışmayla rapor edilmiştir.Geliştirmiş olduğumuz Mor ekmek fonksiyonel bir gıdadır.

Fonksiyonel gıdalar, besleyici özelliğe sahip olmalarının yanında insanların hastalık riskini azaltıcı ve daha sağlıklı bir yaşam sürmesine olanak sağlayan ve bu etkileri hem bilimsel hem de klinik olarak ispatlanmış gıdalar olarak tanımlanmaktadır.

Mor meyve ve sebzelerin ekstraksiyonu ile elde edilen saf antosiyanin yüksek teknolojik işlemlerden geçerek tüm gıdalara eklenebilir, ham meyvedeki halinden daha fazla yarar ve koruyuculuk kazanmış bir forma dönüşmüş olur.%100 doğal içeriğe sahip ve %100 ülkemiz kaynaklarından elde edilen meyve ve sebze özlerinden oluşturulmuştur. Vegan beslenmeye uygundur. Mor ekmek herhangi bir koku oluşturmaz.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-