Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BOYLARINDAN BÜYÜK YÜREKLERİ VAR

BOYLARINDAN BÜYÜK YÜREKLERİ VAR
29 Ekim 2019 - 1:01

Ağaçta Mahsur Kalan Kediyi Mahallenin Çocukları Kurtardı

Atatürk Mahallesi Çağdaş Sokaktaki Ünçim sitesinde bugün bir kedinin ağaca sıkışarak mahsur kaldığını gören çocuklar, itfaiye ekiplerini arayarak yardım istediler.

Mahallenin çocukları yavru kediyi kurtarmak üzere harekete geçti.

Hayvansever çocuklar merdiven yardımıyla ağaca çıkarak kediyi kurtardılar.

Koca yürekli çocuklar kediyi gözyaşları eşliğinde sahibine teslim ettiler.

Talha Saral;  “İçimizde hayvan sevgisi olduğu için kediyi kurtardık. Önce kediyi ağaçda gördük, şaşırdık hatta ne yapacağımızı bilemedik. Sonra itfaiye ekiplerini aradık ama gelmediler. Sonra ağaca çıkarak kediyi kendimiz kurtarmaya çalıştık.

Ben kendim 8 yıldır köpek almak istiyordum ama bahçeli bir evde yaşamadığımız için babam izin vermiyordu. Bizde sokak hayvanlarını seviyoruz. Bugün de kediyi ağaçta o şekilde bırakmaya gönlümüz el vermedi.

Şila dünden beri ağaçtaydı. Biz önce iner diye düşündük ama inmedi. İtfaiyeyi aradık gelmeyince ağaca biz çıktık ve kurtardık. 2 saat uğraştık. Ağaçta ayaklarımız titriyordu. Kedi korktuğu için bizi tırmaladı ama pes etmedik. ” dedi.

Yasin Boz;” Aslında söylenecek fazla bir şey yok, itfaiye ekipleri neden böyle yaptı anlamıyorum. Itfaiye ekiplerini aradığımızda gelmeleri gerekiyordu. Ağaçta elim ayağım titredi, düşecek gibi oldum ama pes etmedik, kediyi kurtardık. Sokak hayvanlarını seviyoruz.” Dedi.

Ezel Gür; ” Şila’ya küçüklüğünden beri kapımızın önünde arkadaşım Sena ile birlikte bakıyoruz. Büyüdü ve 1 yaşına geldi. Ara sıra eve aldım, ara sıra dışarıda baktım. Şila ağaçta mahsur kaldığında çok korktum ve tedirgin oldum.

Bugün okuldan geldim, aradım baktım ama Şila’yı bulamadım. Sonra eve çıktım ve arkadaşım beni aradı. Şila’nın ağaçta olduğunu söyledi. Sonra itfaiyeyi aradık ama kedi sıkışmadığı için gelemeyeceklerini söylediler. Sonra arkadaşlarımız Yasin ve Talha ağaca çıkarak Şila’yı kurtardılar. Yasin eve Talha’ya çok teşekkür ediyorum, onlar olmasa belki kedim şu anda hala ağaçta mahsur kalmış şekilde olabilirdi.” Dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-