Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Bitkin Düşen Güvercinler Koruma Altında

Bitkin Düşen Güvercinler Koruma Altında
14 Ekim 2020 - 16:17

            Ordu’nun Ünye İlçesinde duyarlı vatandaşlar tarafından uçamayacak halde bulunan iki güvercin T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliğince koruma altına alındı.

            Ünye de duyarlı vatandaşlar Ortayılmazlar Mahallesinde ve Çamurlu Mahallesinde   uçamayacak halde buldukları güvercinleri kontrolünün yapılması için  Ünye Orman İşletme Müdürlüğü Nöbetçi Santral memuruna teslim ettiler.

            Ünye Orman İşletme Müdürlüğü Nöbetçi Santral Memuru durumu DKMP Ünye Şefi Saygın Yıldırım’a bildirdi. Ünye Şefi Yıldırım Daha sonra  güvercinleri  ilk müdahalesinin yapılması İçin Ünye ilçesinde hizmet veren Özel Deva Veteriner Kliniğine götürdü. Burada Veteriner Hekim Hüseyin Bozkurt tarafından ilk müdahale ve muayeneleri yapılan güvercinlerin yeterli besin ve su alamadığı için bitkin düştüğü belirlendi. Gıda ,vitamin ve su takviyesi yapıldı.

            İlk müdahalesi yapılan güvercinler Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliği tarafından tedavisi ve rehabilitasyonu yapılması için veteriner hekim kontrolüne alındı. Güvercinler tedavi rehabilitasyon süreci tamamlanıp tamamen iyileştikten sonra tekrar doğal ortamına bırakılacak.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-