Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BİNLERCE KİŞİ MAĞDUR

BİNLERCE KİŞİ MAĞDUR
30 Aralık 2016 - 22:06
drrr
Ordu’da öncelikli kurulma amacı kazaları azaltma ,trafiği rahatlatma ve kurallara uyma mantığından uzak,soygun ve tefeci zihniyetini anımsatan TEDES mağduriyetleri devam ediyor!..

 Bilindiği üzere hangi mantıkla yapıldığı anlaşılamayan TEDES,19 milyon yatırım maliyeti olan ancak yaklaşık 83 milyona Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale edilerek,yaklaşık bir yıl uygulamada kalmıştı. TEDES’i yapan firmaların FETÖ mansubu olması nedeniyle gelirinin büyük bölümü bu hain örgüte aktığı iddia edildi.

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra hükümet bu soyguna dur demiş,hain FETÖ nün en önemli gelir kaynağını,TEDES uygulamadan kaldırmıştı.

Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükumet ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kararlı duruşu ve talimatıyla tedesin soygun düzenine dur denmişti.

Yaklaşık 500 bin sürücüye TEDES radar cezası kesildi.

Ancak uygulamadan kaldırılan TEDES sistemiyle ceza yiyen binlerce sürücünün cezaların büyük bölümünü ödeyemediği ve mağdur durumda olduğu öğrenildi. Sürücüler cezaların iptali için sosyal medya üzerinden sesini duyurmaya çalışıyor.

Vatandaşlar kesilen cezalardan hain FETÖ’nün pay aldığı iddialarına yönelik  tepki göstermeye devam ediyor.

Vatandaşın tepkisi üzerine cezalar konusunda muamma devam ederken,mağdur kişilerin bu konunun aydınlığa kavuşturulması ve cezaların iptali hususunda karar alınması beklentisi devam ediyor.

ddeww

 

cdert

 

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-