Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BIÇAKÇILARIN ‘KURBAN’ MESAİSİ BAŞLADI

BIÇAKÇILARIN ‘KURBAN’ MESAİSİ BAŞLADI
20 Temmuz 2020 - 6:55

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala bıçak bileme esnaflarında iş yoğunluğu artmaya başladı.

Kurban Bayramına hazırlık yapan vatandaşlar, körelen bıçaklarını bileterek kesim işlemlerini kolaylaştırmak istiyor. Bazıları Kurban Bayramı için yeni bıçak alırken, bazıları da eski bıçaklarını biletmeyi tercih ediyor.

Ünye’de hizmet veren bıçak bileme ustası Murat Arslan, vatandaşların Kurban Bayramında kesim ve diğer işler için kullanacakları bıçakları yetiştirmek için yoğun mesaisine başladı.

Bıçakcı Murat Arslan, vatandaşları kurban keserken mağdur olmamaları adına erkenden bıcaklarını biyeletmeleri konusunda uyardı.

Bıçak bileme ustası Murat Arslan; “Ben bu işe 3 yıl önce kasapların diretmesiyle küçük bir makine alarak başladım. Vatandaşların talepleriyle profesyonel olarak devam ettim. Geçen sene bıçak fabrikasında bıçak yapan bir makine aldım ve devam ediyorum.

Babam burada 50 yıldır esnaf, babamın kanatları altında dükkanın köşesine bıçak bileme aletini kurdum. Arslan Bıçakçı olarak sadece Ünye’ye değil Fatsa ve Ordu’ya da hizmet veriyoruz. Sadece bıçak değil kurban malzemeleri de satıyoruz ayrıca kuaförlerin makaslarını da bileviyoruz. Kurban bıçaklarını bilevetmek isteyenlerin son güne bırakmamasını tavsiye ediyorum.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-