Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

” Beyaz Bayrak ” ve ” Beslenme Dostu Okul” Sertifika Töreni Yapıldı

” Beyaz Bayrak ” ve ” Beslenme Dostu Okul” Sertifika Töreni Yapıldı
05 Kasım 2019 - 23:30

Ünye Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 20 okula sertifika verildi. Bu kapsamda Puset Polvan Ortaokulu Beyaz Bayrak alırken, Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi, Atatürk İlkokulu, Bayramca Anaokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Fatih Meydan İlk ve Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Şehit Fatih Efiloğlu İlkokulu, Tekkiraz İlk ve Ortaokulu, Tekkiraz İmam Hatip Ortaokulu, TOKİ Ömer Çam İlk ve Ortaokulu, Ünye Anaokulu, Yenikent İlk ve Ortaokulu ile Yeşilkent Şehit Mustafa Güler İlk ve Ortaokulu Beslenme Dostu Okul Programı sertifikası almaya hak kazanarak sertifikalarını Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz ve Milli Eğitim Şube Müdürü Bahri Aslışen’den aldı.    

-“Ünye’de 47 Okulda Beyaz Bayrak var”-

Sertifika töreninde konuşan Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz; “Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Beyaz Bayraklı Okul kapsamında okullarımıza temizlik ve hijyen konusunda teşvikin sağlanması için bir değerlendirme yapılıyor. Bu değerlendirme neticesinde 100 puan üzerinden 90 puan alan okullarımız Beyaz Bayraklı Okul oluyor. Bizim ilçemizde baktığımızda geçmiş yıllarda 46 adet okulumuzun Beyaz Bayrağı vardı. Bu yıl bir okulumuz daha beyaz bayrak aldı ve ilçemizde toplam 47 okulumuzun beyaz bayrağı oldu. Bu sertifikalar üç yıl geçerlidir” dedi.

-“Ünye’de 33 Okulda Beslenme Dostu Okul Sertifikası var”-

Ünye’de 33 okulda Belenme Dostu Okul Sertifikası olduğunu ifade eden Müdür Tokgöz, konuşmasına şöyle devam etti; “Beslenme Dostu Okul ile ilgili bu projemizde okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın artırılması ve yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi amacıyla beslenme dostu okul projesi uygulanıyor. Beslenme Dostu Okul projemize başvurmak için ön şart önce beyaz bayrağımız olacak. Bu neticede yapılan değerlendirme sonrası bugün biz 19 okulumuza Beslenme Dostu Okul sertifikası vereceğiz. Daha önceden de 14 okulumuzun gene bu sertifikası vardı. Bu manada ilçemizde 33 okulumuzun Beslenme Dostu Okul sertifikası olacak” dedi.

İyi düzeydeyiz

Müdür Tokgöz, sözlerini şöyle noktaladı; “Bunlar bizim için çok değerli ve önemlidir. Ben bu alanda yapmış olduğunuz çalışmalar için sizleri tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. Bu bizim sağlık alanında da beslenme alanında da gerçekten iyi bir düzeyde olduğumuzu ve bu konuya önem verdiğimizi gösteriyor. Bunda sizin tutum ve davranışınız, olaya bakış açınız gerçekten önemli. Çünkü biz Beyaz Bayraklı Okul ve Beslenme Dostu Okul projesinde yapılan değerlendirmenin ne kadar ayrıntılı olduğunu ve sizlerden neler istendiğini biliyoruz. Bu şartları sağlayarak bu sertifikaları almak çok çok önemliydi. Sizler de bunu başardınız” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-