Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BESİCİLERİMİZE MÜJDE : YEM HAMMADDESİ SATIŞINA BAŞLIYORUZ

BESİCİLERİMİZE MÜJDE : YEM HAMMADDESİ SATIŞINA BAŞLIYORUZ
01 Ekim 2020 - 22:51

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Ahmet GÜLDAL, Ekim ayının 15’inden sonra üretici ve besiciler öncelikli olmak üzere TMO’nun arpa satışına başlayacağını bildirdi.

Genel Müdürü GÜLDAL, Ekotürk TV’de canlı yayınlanan “Tohum Yaşamdır” programında Galip Umut ÖZDİL’in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. TMO’nun faaliyet alanında bulunan 17 farklı üründe piyasa düzenleme görevi yürüttüğünü belirten GÜLDAL, salgın hastalığın gıdanın önemini bir kez daha ortaya çıkardığına dikkat çekti. 

Türkiye’deki tarımsal üretim kültürünün zaten var olduğunu belirten GÜLDAL, salgın hastalığın etkin olduğu zamanlarda ülkemizin bakliyat ürünleri ihraç ettiğini aktardı.

Üretici ve besicilere bir de müjde veren Genel Müdürümüz GÜLDAL, TMO’nun Ekim’in 15’inden sonra arpa satışına başlayacağını bildirdi. GÜLDAL, “Yakın zamanda yem hammadde satışlarına başlıyoruz. Öncelikle arpa, yılbaşından sonra da muhtemelen mısır satışlarına başlayacağız. Yetiştiriciler ve besiciler öncelikli olmak üzere, hayvan sayısına göre, TÜRKVET sistemindeki miktara göre tahsisatı yapacağız. Geçen yıl tamamen besicilere sattık. Bu sene de aynı yöntemi izleyeceğiz. Dolayısı ile yem maliyetini, besicilerin en büyük gider kısmıdır, onu bir miktar ürün bazında karşılayabilirsek onlara çok katkı sağlamış oluruz. Biz ekim ayı itibari ile 1350 TL den arpa satışına başlayacağız. Ekim ayının 15’inden sonra başlıyoruz. Bir süre sonra da mısır satışına da başlayacağız. Mısır fiyatını henüz belirlemedik. Yine üreticilerimiz öncelikli olacak.” ifadelerini kullandı.

Fındık, kuru üzüm, kuru incir ve kuru kayısının ülkemizin önemli ihraç ürünlerinden olduğunu söyleyen Genel Müdürümüz, bu ürünlerin değerinin korunmasının ülkemizin menfaatine olacağını bildirdi. 

Programın tamamını izlemek için tıklayınız

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-