Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Belediyelerden İlimize Gönderilen İkramlar Öğrencilere Ulaştı

Belediyelerden İlimize Gönderilen İkramlar Öğrencilere Ulaştı
01 Ekim 2020 - 1:18

2020 – 2021 eğitim öğretim yılı ilk gününden itibaren yurdumuzdaki çeşitli belediyelerden ilimize gönderilen ikramlar öğrencilerimize ulaştı.

Bakan Ziya Selçuk’un sosyal medya hesabından ilk ders günü, ilk teneffüsün 40 dakika olacağını açıklamasının ardından, yurdun dört bir yanındaki yerel yönetimler ve millî eğitim müdürlükleri büyük bir iş birliği ve dayanışma örneği sergileyerek Sayın Bakanımızın bu sözünü kuvvetlendirmişlerdi.

2020-2021 eğitim öğretim yılının 21 Eylül’de başlamasıyla birlikte sosyal medyada çığ gibi büyüyen  “81 İlden 81 Okula” projesi doğrultusunda Eğitim Kenti Ordumuza Burdur, Çorum, Rize, Elazığ, İzmit, Amasya, Niğde, Gümüşhane, Kahramankazan, Osmaniye gibi şehirlerimizden gönderilen helva, elma, pişmaniye, leblebi, çay, yer fıstığı, gazoz, kurabiye gibi yöresel ürünler ilçelerimizdeki öğrencilerimize ulaştırıldı.

Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK’un açıklamasına karşılık yapılan destek ve dayanışmanın örneğine dikkat çeken İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, “Okullarımızın açılmasından duydukları mutluluğun yanında böyle bir sürprizle karşılaşan öğrencilerimizin sevinçlerine bizler de ortak olduk. Yapılan bu dayanışmanın, yeni normale göre başlayan eğitim hayatımızda farklı bir motivasyon kaynağı oldu. Bu vesileyle millî kültürümüzün yapıtaşlarından olan paylaşım ve dayanışma gibi kavramların ne derece önemli değerler olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Destekte bulunan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-