Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BELEDİYE’DE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

BELEDİYE’DE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
30 Mart 2020 - 13:55

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Hizmet-İş Sendikası’yla yapılan toplu iş sözleşmesinde yaptığı konuşmada, “Göreve geldiğimiz günden itibaren her zaman işçilerimizin hakları konusunda ciddi hassasiyetler gösterdik. Ünye Belediyesi olarak günümüzün ekonomik koşullarını göz önünde bulundurarak imkânlarımız ölçüsünde iyileştirmeleri sendikamızla görüşerek yaptık.” dedi.

Ünye Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında kadrolu işçiler için toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşme 15 Aralık 2021 tarihine kadar geçerli olacak.

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, imza töreninde yaptığı konuşmada, “İşçinin alın teri kurumadan emeğinin karşılığını alması gerektiğini öğütleyen bir medeniyetin mensuplarıyız. Söz verdiğimiz gibi çalışanlarımız için elimizden geleni yapmaktayız.” ifadelerini kullandı.

-“Günün şartlarına göre işçilerimizin sözleşmelerine imza attık”-

Hizmet-İş Sendikası Ordu Şube Başkanı Nevzat Acu, görüşmeler sonunda fikir birliğine vardıklarını ifade ederek, “Yaptığımız görüşmelerde Ünye Belediyesi ile birlikte hareket ederek, sorunların çözümü noktasında önemli adımlar attık. Asgari müştereklerde fikir birliğine vardık. Görüşmelerimizi karşılıklı anlayış ve saygı içinde yürüttük. Ünye Belediyesi’yle günün şartlarına göre işçilerimizin sözleşmelerine imza attık. İşçi arkadaşlarımız adına iyi bir sözleşme oldu. Bizlerin taleplerini karşılayan Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Tavlı’ya teşekkür ederim. Eminim ki işçi arkadaşlarımız da aldıkları bu zammın hakkını emekleriyle ödeyecektir.” dedi.

-“İşçilerimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”-

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, çalışanların güçlü, mutlu ve huzurlu olmasını arzu ettiklerini ifade ederek, “İşçinin alnının teri kurumadan hakkını vereceksin ve o hakkı teslim ederken, o emeğin karşılığını vererek onu mutlu edeceksin. Şüphesiz ki mutlu olan işçi de işinin hakkını verecek. Göreve geldiğimiz günden itibaren her zaman işçilerimizin hakları konusunda ciddi hassasiyetler gösterdik. Maaşlarını bugüne kadar aksatmadık. Önceki döneme ait olan alacaklarının 3’te 2’sini ödedik. Geriye kalan kısmını da bu zorlu süreçte ödeyerek bütçelerine katkı sağlayacağız. Ünye Belediyesi olarak günümüzün ekonomik koşullarını göz önünde bulundurarak imkânlarımız ölçüsünde iyileştirmeleri sendikamızla görüşerek yaptık. Bu vesile ile ben bir kez daha sözleşmenin işçilerimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-