Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Vatandaşın Belediyede ki İmar Rantı İsyanı

Vatandaşın Belediyede ki İmar Rantı İsyanı
18 Mart 2019 - 1:47

 

Ünye’de özel sektörün istekleri için vatandaşlar mağdur ediliyor.Dönemin belediyesini imar işleri bir bir ortaya dökülüyor.

Ünye Çamurlu Mahallesi Su Deposu Sokak No:23 adresinde bulunan Mehmet Sebahattin Doğrul isimli 85 yaşındaki vatandaş, özel inşaat sektörünün uzlaşma teklifini reddedince evi kullanılamaz duruma geldi.

Gazetemize özel açıklamalarda bulunan Doğrul’un kızı Sebiha Kandemir, yaklaşık 1 sene önce özel bir inşaat şirketinin inşaat yapmak için sokakta bulunan evlerle uzlaşma teklif ettiğini, komşu evlerle uzlaştıklarını ancak babasının uzlaşma teklifini reddettiğini belirtti.

Babasının evinin tam yanına inşaat başlattıklarını ve inşaat sırasında iş makineleriyle babasının binasına bilerek hasar oluşturduklarını ifade eden Kandemir, babasının 1 yıldan beri harabe bir evde oturmaya çalıştığını belirtti.

Kandemir, inşaat yapılan alanda önceden bir yol bulunduğunu ve bu yolun inşaat alanı içine sokulduğunu, ayrıca inşaat firmasının “Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden jeoloji mühendisi getirdik” diyerek babasını kandırdığını ve korkutarak evden çıkartmaya çalıştıklarını söyleyen Kandemir açıklamasında şunları ifade etti;

Mağdur Vatandaşın Kızı Sebiha Kandemir: “Benim 1933 doğumlu olan babamın Çamurlu Mahallesi Su Deposu Sokak No:23 adresinde bulunan evine 1 sene önce bir inşaat şirketi uzlaşma yapmak için geldi ancak anlaşamadılar. İnşaat şirketi komşu evleri aldı ancak babamla anlaşamadığı için iş makineleriyle bizce bilinçli olarak babamın evinde hasar oluşturdu. Babamın evi 1 senedir oturulmayacak durumdadır.

85 Yaşındaki Babam Haraba Durumdaki Evde Yaşam Mücadelesi Veriyor

Babam yaşlı olduğu için evinden ayrılamıyor. Aynı zamanda geçen yılın Temmuz ayında iş makineleri kanalizasyonu da patlattılar. Temmuz ayında babamın evinin penceresinin önünde yeşil bir kanalizasyon tabakası ve pis bir koku vardı. Benim çabalarımla Ünye Belediyesi’ne bu pisliği temizlettirdim. Ancak yaklaşık bir senedir inşaat ve bina hakkında gitmediğim yer kalmadı. 1 senedir hiç kimse bu konuyla ilgilenmedi, Ünye Belediyesi hiç ilgilenmedi. Babam 85 yaşında ve bacağından rahatsız haliyle o evde yaşam mücadelesi veriyor.

Kamuya Ait Bulunan Yolu İnşaat İçin Yok Ettiler

Onlar ilgilenmedikçe ben resmi kurumlara haber vermeye devam ettim ve belediyeyi uykudan uyandırdım. Bana şuanda “biz devletiz” diyorlar. Siz devletsiniz ama 1 senedir neredeydiniz? Bu inşaat sektörü özel bir sektördür. Bu özel sektörün inşaatı için Çamurlu Mahallesi Tepe Sokak’ta bulunan kamuya ait bir yolu Ünye Belediyesi nasıl kapattırdı. Böylelikle insanlar yolu değil, yol insanları terk etti. Bu yolun yarısı parke taşlarla eski halinde ancak diğer yarısı da bu inşaattan dolayı yok olmuş durumdadır.

Ünyeliyi Cahil Görüp Topraklarını Hep Beraber Yiyorlar

Bu yolu Ünye Belediyesi resmen bir önceki başkan ve ekibine satıp, parasını yediler. Ben belediyeye gittiğim zaman herkes biz görmedik, bilmiyoruz deyip gülüyorlar. Bir devlet memuru bunu diyemez. Ben Ünyeliyim ancak Ankara’da oturuyorum. Ünyeliyi cahil görüp, Ünyemizin topraklarını beraber yiyorlar.

Babamı Korkutarak Evden Çıkartmaya Çalıştılar

Ayrıca bu müteahhit ,benim yaşlı babama  Ünye’den bir jeoloji mühendisi tutuyor ve biz Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden geliyoruz diyorlar. Sonra da hem evimize iş makineleriyle zarar veriyorlar hem de Ordu’nun ismiyle ticaret yapmaya çalışıyorlar. Benim yaşlı babamı korkutarak evden çıkarmaya çalışıyorlar. Ben, babam Mehmet Sebahattin Doğrul’un kızı olarak bu duruma çok üzülüyorum. Babamın evi şuanda harabe durumda, deprem olmuş gibi. Ancak bundan sonra onları önce Allah’a sonra da devletime havale ediyorum dedi.

 

 

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-