Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BEDAVA ENERJİ ÜRETİYOR

BEDAVA ENERJİ ÜRETİYOR
10 Şubat 2021 - 23:19

Ordu’da bir vatandaş, 15 yıl önce küçük güneş panelleriyle elektrik üretmeye başlayınca, zamanla işi büyütüp tüm evinin ihtiyacını kurduğu büyük panellerden elde etmeye başladı. Toplamda 20 bin liralık maliyeti olduğunu, ancak kendisini amorti ettiğini söyleyen vatandaş, yıllardır elektrik faturası ödemiyor.

Kumru ilçesinde yaşayan Kenan Gürgezoğlu, 15 yıl önce Balı Mahallesi’ne inşa ettirdiği evinin çevresindeki ağaçlara merak üzerine küçük güneş panelleri monte ederek, elektrik üretmeye başladı. Zamanla, ürettiği elektriğin aydınlanma ihtiyacının bir kısmını karşıladığını gören Gürgezoğlu, küçük panellerin sayısını 30’a kadar yükseltti.

Evinin bahçesine ve çevresine yerleştirdiği çok sayıda aydınlatma lambalarını bu sayede ücretsiz olarak kullanan Kenan Gürgezoğlu, 10 adet daha büyük boy güneş paneli alıp montajını yaparak, elektrik üretimini arttırdı. Gürgezoğlu, evinin içerisinde ve bahçesinde bulunan yaklaşık 40 adet lamba ile aydınlanma ihtiyacını karşılıyor, 220 volta uyarlanabilen sistem ile gündüzleri elektriği bedava olarak kullanıyor.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-