Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BAZI MAHALLELERLE İLGİLİ ACİLEN KARAR ALINMALI

BAZI MAHALLELERLE İLGİLİ ACİLEN KARAR ALINMALI
16 Ocak 2021 - 1:12

A52TV ekranlarında yayınlanan NET BAKIŞ programında konuşan İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Murat Çıraklı, kırsal kesimle ilgili önerilerde bulundu.

Çıraklı,16 Ekim 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan kanunla 2012’de büyükşehir yasasıyla köyken mahalle yapılan yerlerin kırsal mahalle yapılarak bir dizi vergi ve su indirimi imkanı getirildi. Balıkesir’de 16 mahalle kırsal mahalle yapılarak bu imkanlardan yararlandırılırken Ordu’da kırsal mahalle ile ilgili sadece Fatsa’da ilk adım atıldı.         

FATSA’DA VAR DİĞER ÜNYE’DE NEDEN YOK?

Kırsal Mahalle kanunu değişikliğinin acilen Ünye’de de uygulanması gerektiğini belirtti. Kanunu belediyeler gelir kaybı endişesini taşıyor.Bir yerin kırsal mahalle olabilmesi için önce ilçe belediyesini karar alması gerektiğini sonra bu kararın büyükşehir belediyesi tarafından onaylanması gerektiğini aktaran Çıraklı, “Kanun vergilerde ve su ücretlerinde burada yaşayan insanlara büyük indirim sağlıyor.

KÖYLERİMİZ KIRSAL MAHALLE OLMALI

Kırsalın git gide tenhalaşmaması için de bu gereklidir. O yüzden biz Ordu büyükşehir yapılırken mahalle yapılan köylerin kırsal mahalle yapılarak üreticinin köyüne dönüşünü hızlandıracak avantajların Ünye’de de uygulanmasını Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’dan acilen talep ediyoruz.” dedi.     

HABERLE İLGİLİ AÇIKLAMA VIDEONUN 42 VE 48 DAKİKALARI ARASINDADIR.

HABERLE İLGİLİ AÇIKLAMA VIDEONUN 42 VE 48 DAKİKALARI ARASINDADIR.
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-