Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Bayramda Yaşanan Trafik Kazaları % 53.7 Azaldı

Bayramda Yaşanan Trafik Kazaları % 53.7 Azaldı
16 Ağustos 2019 - 12:24

Ordu Valiliğince alınan tedbirler ve yapılan etkin kontrol ve denetimler sonucu; Kurban Bayramı tatili boyunca il genelindeki trafik kazalarında, trafik kazalarından kaynaklanan yaralanma ve ölüm vakalarında azalma oldu.

Valilik tarafından konu ile ilgili yapılan açıklama şöyle,

Polis sorumluluk bölgesinde; 2018 yılı Kurban Bayramı tatilinde 54 yaralamalı trafik kazası meydana gelmiş ve bu kazalarda 101 vatandaşımız yaralanmış iken, 2019 yılı Kurban Bayramı tatilinde 25 yaralamalı trafik kazası meydana gelmiş ve bu kazalarda 41 vatandaşımız yaralanmıştır. Yaralamalı trafik kazalarında % 53.7, yaralanan kişi sayısında ise %59.4 oranında azalma olmuştur. Ayrıca, Kurban Bayramı tatili boyunca 8.661 araç denetlenmiş olup, kurallara riayet etmeyen 1.396 araç sürücüsüne 421.833 TL para cezası yazılmış, 97 araç trafikten men edilmiş ve 35 sürücünün belgesi geri alınmıştır.

Jandarma sorumluluk bölgesinde; 2018 yılı Kurban Bayramı tatilinde 2 ölümlü trafik kazası meydana gelmiş ve bu kazalarda 2 vatandaşımız hayatını kaybetmiş iken, 2019 yılı Kurban Bayramı tatilinde ilimiz genelinde ölümlü trafik kazası olmamıştır. 2018 yılı Kurban Bayramı tatilinde 17 yaralamalı trafik kazası meydana gelmiş ve bu kazalarda 39 vatandaşımız yaralanmış iken, 2019 yılı Kurban Bayramı tatilinde 15 yaralamalı trafik kazası meydana gelmiş ve bu kazalarda 41 vatandaşımız yaralanmıştır. Yaralamalı trafik kazalarında %12 azalma, yaralanan kişi sayısında ise %5 oranında artış olmuştur.

2019 yılı Kurban Bayramı tatilinde; ilimiz genelinde hiç ölümlü trafik kazası yaşanmamış olması ve yaralamalı trafik kazasında ise ciddi oranda azalma olması, alınan etkin trafik tedbirlerinin yanında, sürücülerimizin yapılan ikaz ve uyarılara uyduğunu göstermektedir.

İçişleri Bakanlığımızın, trafik kazalarını azaltmaya yönelik eylem planı dahilinde uygulamaya koyduğu bir çok proje ve uygulamalara karşı vatandaşlarımızın da duyarlı davrandığını görmekteyiz.

Trafik kazalarının çok daha az sayıda, hatta hiç olmadığı bir şehirde yaşayabilmek için sürücülerimizin, vatandaşlarımızın kurallara uygun hareket etmelerini diliyoruz.

Unutmayalım ki, kurallar uymak, bizi hayata bağlar, sevdiklerimize kavuşturur! “

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-