Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BAYRAMDA BAKLAVAYA YOĞUN İLGİ

BAYRAMDA BAKLAVAYA YOĞUN İLGİ
29 Temmuz 2020 - 23:48

Kurban bayramına 1 gün kala son hazırlıklar yapılıyor. Vatandaşlar misafirleri karşılama hazırlıklarını da tamamlamaya çalışıyor. Bayram nedeniyle, misafirlere ikram edilmek üzere tatlı olarak en çok baklava tercih ediliyor.

EMRAH USTA UYARIYOR

Her yıl olduğu gibi bu yıl da bayramda ikram edilen tatlılar arasında baklava en öndeki yerini koruyor.   
Bayram nedeniyle evlerde tatlı yapımları devam ediyor.  İlgiyi ise en çok baklava görüyor. İmkânı olan vatandaşlar ev baklavası yaparken, imkânı olmayan vatandaşlar ise imalatçı firmalara sipariş veriyor. 
Talep çok olunca da imalatçı esnafın da yüzü gülüyor.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Ünye’de  faaliyet gösteren Emrah Usta Pastanesi imalathanelerinde bayram öncesi çalışmaları hızlandı.

Bayram tatlılarını yetiştirmek için yoğun mesai başladığını belirten işletmeci Ahmet KUŞCU, cevizli baklavaya taleplerin arttığını söyledi.

Emrah Usta ailesi olarak Kurban Bayramını en içten dileklerle kutladıklarını ifade eden Ahmet KUŞCU konuşmasında şunları ifade etti;

BAYRAMIN TERCİHİ BAKLAVA

“Kurban bayramında vatandaşlar ağırlıklı olarak baklava alıyor. Bayram nedeniyle bir süredir oldukça yoğun sipariş alıyoruz bu sayının bir kaç gündür artarak devam ediyor. Baklavayı genellikle tepsi olarak tercih ediyorlar. Onun haricinde kurabiye alanda oluyor.

Cevizli ve fıstıklı baklava, şöbiyet, bülbülyuvası, Hint sarması, prenses, dilberdudağı, tulumba ve halka tatlı gibi çok çeşitlerimiz var. Bayram nedeniyle yoğun tatlı siparişi geliyor. En çok cevizli baklava siparişi alıyoruz, Aldığımız ham maddeye yüzde 40 ve 50 gibi bir zam gelmesine rağmen biz bunu ürünlerimize yansıtmadık” dedi. 

HER TATLIYI ALMAYIN

Ahmet Kuşçu, ”her yerden tatlı almayın bayram öncesi merdiven altı ve sağlıksız koşullarda üretimlere dikkat edilmeli.Vatandaşlara uyarım bildikleri ve kalitesine güvendikleri yerlerden tatlı alsınlar!” dedi

Bayram boyunca hizmet vereceklerini belirten Kuşçu,sözlerine söyle devam etti ”baklava fiyatlarımız da şu şekildedir;

Fındıklı baklavanın kilosu 40 TL, fıstıklı 70 TL ve cevizli 50 TL’dir. Tepsi işi alan müşterilerimize özel indirim yapıyoruz.İsteyen vatandaşlarımız Cumhuriyet meydanındaki iş yerimize gelerek veya 0545 448 95 28 numaralı Alo sipariş hattından tatlılarını temin edebilirler”dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-