Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BAŞKAN YOL İSTEYEN VATANDAŞA KAZMA KÜREK TEKLİF ETTİ

BAŞKAN YOL İSTEYEN VATANDAŞA KAZMA KÜREK TEKLİF ETTİ
18 Ağustos 2020 - 23:28

Ordu’nun Ünye ilçesi Yeni Kızılcıkese Mahallesinde 10 hanenin bulunduğu yol vatandaşı isyan ettirdi.

Mahalle sakini Cemil Ocak konu ile ilgili gazetemize yapmış olduğu açıklamada, yıllardır bu yoldan mağdur olduklarını ve hangi kapıya gittilerse sonuç alamadıklarını belirtti.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın enişteleri olmasına rağmen yanına gittiğinde “Sana kazma kürek, parke vereyim, sen yolu yap,” dediğini söyledi.

Ocak ‘Ben Sayın Tavlı’dan eniştem olduğu için talepte bulunmuyorum, Belediye Başkanı koltuğunda oturduğu için ve görevi dahilinde istiyorum. Kısacası kim olursa olsun isimler önemli değil, herkes makamının hakkını yerine getirmeli. Ben vatandaşlık görevimi yapıyorum. Yolu yapmak vatandaşın işi değil belediyenin işi. Vatandaşın durumu belli. Yolu yağtıracak kadar maddi gücümüz yok.” ifadesini kullandı.

Cemil Ocak açıklamalarına şöyle devam etti;

”Benim ve köylünün yıllardır devam eden şikayeti var. Buradaki ana yoldan gelen su, benim evimin içerisine geliyor. Bu gelen su beni mağdur ediyor. Bu sorun ile ilgili daha önce de eski Belediye Başkanımız Ahmet Çamyar’a dilekçe vermiştik. Bize verilen cevap ise sorunun en kısa zamanda çözüleceği oldu. Plan proje yapıldı ancak bana sıra geldiğinde Başkan değişikliği oldu ve yol yapılmadı.

VATANDAŞA KAYINVALİDE ARAZİSİ ENGELİ

Bu sene de Başkanımız Tavlı’ya bir çok kere mağduriyetimi bildirdim ama benim sorunum çözülmedi. Sayın Hüseyin Tavlı, yolun yan tarafındaki bahçenin kayınvalidesine ait olması nedeniyle yolu yaptırmak istemiyor.

YOL İÇİN YER VERDİK

Benim burada kimse ile sorunum yok. Biz kendi yerimizden Belediye’ye yol verdik ve karşılığında para talep etmedik. Belgelerde o seneki muhtarımız Ahmet Yanık tarafından imzalanmıştır. Bu yolun yapılması için ben üç buçuk senedir çırpınıyorum.

AFET MAĞDURUYUM

Yağan yağmurlar doğal afet olarak benim evime giriyor. daha önce doğal afetin eşyalarıma zarar vermesi nedenyile para da almış birisi olarak benim mağduriyetimizi tüm yetkililer biliyor.

ADAMINA GÖRE HİZMET YAPILIYOR

Başkanımız Tavlı’ya gitmeme rağmen bizimle ilgilenmedi. Bizler bu devlete vergi ödüyoruz. Benim ve başkalarının sorunu da çözülsün istiyorum. Nereye gittiysem taraf tutuluyor. Bu devirde nabza göre şerbet, adama göre hizmet yapıyorlar. Bizim köyde 2 metre yola beton döküldü. Beton dökülmesi için 6 metre olması gerekiyor. Biz Tavlı’dan iş ve aş istemiyoruz, hizmet istiyoruz.

Mağduriyetimi bilen başta Vali, Kaymakam, Belediye Başkanlarını sizin aracılığınızla mahalleme davet ediyor, bu kepazeliği görmelerini istiyorum. Bu yolda 10 hane var ve yolun durumu ortadadır. Büyükşehir’de değil hayvanlar gibi çamurda yaşıyporuz. Bizi bunu layık görenlerin adamına göre değil hakka göre iş yapmalarını istiyorum.” Dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-