Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

 BAŞKAN YILMAZ’A YENİ GÖREV

 BAŞKAN YILMAZ’A YENİ GÖREV
31 Mayıs 2016 - 18:05

BAŞKAN YILMAZ’A YENİ GÖREV

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Konseyi üyeliğine seçildi.

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatının 5. Kongresi, Gaziantep’te gerçekleştirildi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen kongrede 2016-2019 döneminde görev yapacak UCLG Dünya Teşkilatı ve UCLG-MEWA Yönetim Organları için seçim yapıldı.Yapılan seçimlerde Ordu Büyükşehir Belediyesi adına Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 2016-2019 dönemi için UCLG-MEWA Konseyi üyeliğine seçildi.

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNE YÖNELİK FAALİYETLERİMİZİ ARTIRACAĞIZ
Başkan Enver Yılmaz, UCLG-MEWA Konseyi üyeliği ile ilgili yaptığı açıklamada, “Dünya teşkilatında görev alan diğer yerel yönetimler ile ortaklaşa yeni projeler hayata geçireceğiz. Bölgedeki yerel yönetimlerin problemlerinin çözümüne yönelik faaliyetlerimizi artıracağız ve yerel demokrasinin gelişimine katkı sağlamaya çalışacağız” dedi.

UCLG-MEWA NEDİR?
UCLGMEWA’nın 8 bölge teşkilatından biri olan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), faaliyetlerini İstanbul’daki merkezinden sürdürüyor. UCLG Dünya Teşkilatının Afganistan, Bahreyn, Filistin, Irak, İran, Kuveyt, Lübnan, Pakistan, Suudi Arabistan ve Türkiye’den toplam 100’ün üzerinde yerel yönetimler, ulusal birlikler ve uluslararası yerel yönetim kuruluşlarından üyesi bulunuyor. MEWA, bölgedeki kentlere ve yerel yönetimlere yönelik faaliyetlerini demokrasi, insan hakları, özerk yerel yönetim, uluslararası dayanışma, hesap verebilirlik, şeffaflık ve sürdürülebilir kalkınma esaslarına dayanarak yürütüyor.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-