Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

BAŞKAN YILDIRAN ”İŞİ USULÜNE UYDURMUŞLARDIR”

BAŞKAN YILDIRAN ”İŞİ USULÜNE UYDURMUŞLARDIR”
14 Haziran 2020 - 12:24

Ünye 1957 Spor Başkanı Ahmet Yıldıran Çakır Medya ekranlarında yayınlanan programda çok özel açıklamalarda bulundu.

Çakır Medya genel yayın yönetmeni Cihan Çakır’ın medaratörlüğünde ki programda,

Ünye 1957 Spor bugünlere nasıl geldi ?Yanlış yönetimsel hatalar, pandemi sürecinde son durum, yeniden başlayacak olan ligin hazırlıklarını, Ünye 1957 spor’un  ihtiyacı olan daimi gelirler , otobüs ve tesis yönünde açıklamalarda bulunuldu.

KALİTELİ İNSANLARLA YOLA ÇIKTIK

Yıldıran,’’Bilindiği gibi ligde  4 puan olan bir takıma sahip çıktık. Belediye başkanını ve kaymakamlığın desteğiyle tümünde  başkanlık kapasitesi olan kişilerden oluşan bir yönetim kurulu oluşturulduk. Hem ekonomik hem de siyasi anlamda Ünye1957spor a sahip çıkan bir insan gurubuyla yola çıktık.

YÖNETİMSEL HATALAR ÜNYE1957 SPOR U BU DURUMA DÜŞÜRDÜ

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar döneminde Ünye de yeni bir oluşum oluşturulmak istendi. Ünyespor ile Ünye 1957 spor birleşecek dendi , daha sonra ise yola Ünye 1957 spor ile devam edildi.

ÇOK PARALAR HARCANDI

 O dönemde Ünye 1957 sporun yönetimi ve kumandası tamamen Belediye Başkan yardımcısı Erhan Eren’de idi. Erhan Eren  sürecinde  belediye kullanılarak çok büyük rakamlar toplandı.

Burada 40 bin ,60 bin , 100 bin, 120 bin , 150 bin lira gibi paralar  ödendiğini duyduk böyle paralar harcandı. Tribünde oturan oyunculara bile kadroya girmeden prim dağıtıldığını biliyoruz.

Bu kulübün içinde birçok vasıfsız insan yandaş sokularak maaş aldıklarını biliyoruz. Biz bir Ünyespor sevdalısı olarak bunlara hep isyan ettik ,hep eleştirdik. Ve bugün de haklılığımız ortaya çıktı. Başarısız olan 4 yıl teknik direktörlük yapan akrabaya bu kadar dayanılması yanlışlıktı. Bu durum o antröner  kardeşimize de zarar verdi.Başarısızlığın ardından görevden alınabilir , Ünye’de de bu işi yapacak birçok  arkadaşımız var. Kısacası süreç iyi yönetilmemiştir.

Şampiyonluktan 11-12 puan uzaklaşıldığına bile  hala büyük primler büyük paralar dağıtıldı.

Ortada bir başarısızlık varsa gerekli müdahale yapılmadı .Bu milletin ve  Ünye sporun parasıdır, kimsenin parası değildir. Bu paraların hesabı yapılmalıydı.

O BÜTCE BİZDE OLSA TAKIM UCAR

O bütçeler bizim imkanımız olsa şu anda daha iyi yerde olabilirdik. Kısıtlı bütçeyle 2.yarı 14 tane futbolcu aldık .En yüksek futbolcu 16 bin, en düşüğü ise  4 bin liraya gelmiştir Topladığımız zaman da 250 bin lirayı geçmeyen bir takım kurduk.

 Bizim elimizde şu anda bir buçuk trilyon lira para olsun biz bu takımı 3. Lige çıkardırdık.

 HER ŞEYİN BAŞINDA ADALET GELİYOR

 Bu kulübe toplanan paralar Bu kulübün karşısında kalsaydı adaletli yönetim olsaydı. Şuan kulüp kasasında para olan birkulüp olabilirdi.

Bu kamuoyu da bahsedilen 27 trilyon paranın peşine nasıl düşürülebilir bilmiyorum. Sonuç çıkar mı zor gibi ,bu işin başındaki muhasebeciydi işin  usulünü bilirler.

Millete hayal sattılar .Bu takım iyi bir planlamayla 3 yıl bal Ligi’nde kalsaydı şu anda daha iyi yerlerde olabilir.

Kağıt üzerinde kulüp başkanlığı yapan Abdullah Sarı ya bir şey demiyorum kendisi başkandı ama sorumluluk başka insandaydı. Bu yüzden kulübün geldiği nokta belli bugün belediye ve Ünye spora olan güven kaybedildi.

İTİBAR TEMİZLİYORUZ

Bir bakıma bu süreçte kulübümüze olan itibarını temizliyoruz. Halkımız, işadamlarımız, siyasiler,taraftar ve şehir takıma sahip çıktı.

Sizler ve kamuoyu  bu paraların nereler nasıl harcandığını biliyor.

DÜŞMEYECEĞİZ

Liglere yeniden başlıyoruz . Pandemi sürecinde teknik ekibe  ve  futbolcularımıza izin vermiştik. Federasyon almış olduğu kararla da futbolcularımızın geriye  çağırdık ve  hazırlıklara başladık .

Önümüzde 4 final maçı var ve düşmeyeceğimize eminiz. Üst sıralarda ki takımlarla oynayacağız.Ligde ki durumları netleşen takımlar bunlar, bizim için avantaj diye düşünüyorum.Kalan 4 maçta 7 puan aldığımız takdirde ligde de rahat kalacağımızı düşünüyorum.

Yarın (pazartesi) yeni hocamız Önder beyle topbaşı yapıyoruz.

ÜNYE1957 SPOR KENDİ AYAKLARINDA DURMALI

Ünye 1957 spor tesisleşme anlamında da ciddi adımlar atıyor. Çevizdere’de Ünye 1957 spora güzel bir tesis yapılıyor. Bu anlamda bu tesise katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca kulübün arabası yok otobüs istiyoruz. 25 tane pırlanta gibi genç Ünye  için ter döküyor ve bu araç gençlerin hakkı diyoruz. Birde eskiden olduğu gibi kulübe daimi gelir olacak bir yer talebimiz var.Büyüklerimiz sesimize kulak verirler umarım.

TARAFTARA TEŞEKKÜR.

Seyirci ile takım  arasında herhangi bir sorun yoktur. Taraftar hep bize destek oldular.Aile arasında küçük şeyler olur ama öncelik Ünye’dir . Normalleşme  sürecide olumlu geçerse İnşallah tribün desteğini  arkamızda göreceğiz .Onlar bizim ateşleyici 12. adamımız.

HİLMİ BEY’DEN GÖRÜŞME TALEBİMİZ VAR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi bey’den desteklerini bekliyoruz. Amatör sporlara yapmış oldukları destekleri biliyoruz .Kendisiyle  görüşme talebiniz oldu fakat henüz gerçekleştiremedik. En yakın zamanda da bu görüşmeyi gerçekleştireğimizi düşünüyorum.

Kimse bereket etmesin Ünye hak ettiği yerlere gelecek herkese teşekkür ederiz’’dedi.

PROGRAMIN TAMAMINI AŞAĞIDAKİ EKRANDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Ünye 1957 Spor Başkanıyla Çok Özel

Publiée par Çakır Medy sur Samedi 13 juin 2020
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P