Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Başkan Yıldıran-“Biz kimseye hayal satmıyoruz”-

Başkan Yıldıran-“Biz kimseye hayal satmıyoruz”-
03 Eylül 2020 - 7:35

“Bu sene 5 takım düşecek, iyi hazırlanmalıyız ”

Liglerin başlangıç tarihindeki belirsizliğin çalışmalarını olumsuz etkilememesine özen gösterdiklerini belirten Ünye 1957 Spor Başkanı Ahmet Yıldıran, “Ligler her an başlayacakmış gibi hareket ediyoruz” dedi.

Ligde 150 olan takım sayısının artmasının futbolcu fiyatının da artmasına sebep olduğuna işaret eden Ahmet Yıldıran, 18-20 bin lira olan futbolcu piyasasının 50-60 bin liralara yükseldiğini ifade etti.

Bu sene gruplardan 5 takımın düşeceğini, bununda kulüplerin daha sıkı hazırlanması anlamı taşıdığını belirten Başkan Yıldıran, Ünyespor’un da bu gerçekten hareketle hazırlık yapma mecburiyeti olduğunu söyledi.

130 bin nüfusa sahip bir şehrin aynı zamanda siyasileri ve işadamlarıyla da güçlü olduğuna değinen Yıldıran, “İnanıyorum ki bu takıma destek olunacaktır” dedi.

Ünye 1957 Spor Kulübü Başkanı Ahmet Yıldıran, takımın mevcut vaziyetinden transferlere gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

-“TFF’nin BAL ile alakalı henüz aldığı net bir karar yok”-

Ünye 1957 Spor Kulübü Başkanı Ahmet Yıldıran, liglerin başlangıç tarihine ilişkin şunları söyledi; “Şu anda TFF’ninBAL ile alakalı henüz aldığı net bir karar yok. Her yerden bir şeyler duyuyoruz. Ocak’ta açılacağını duyuyoruz. Kasım sonu olacağı söylentileri var. BAL ile alakalı kimsenin net bir düşüncesi ve kararı yok.Bizde şu anda çalışmalarımıza ligler her an başlayacakmış gibi devam ediyoruz. ”

-“Futbolcu piyasasının yüksek olması bizi endişelendiriyor”-

Futbolcu piyasasının yüksek olmasından endişe duyduklarını belirten  Başkan Yıldıran, transfer politikalarına ilişkin şunları söyledi; “Biz şuan sadece transferlerimizi yapıyoruz. Hazırlıklı olmalıyız ama futbol takımımızı henüz tesislerimizde toparlamayacağız. Dikkatle,özenle transfer yapıyoruz, acele etmiyoruz. Ama bildiğiniz gibi ligde 150 olan takım sayısının artması, 230-260’lara çıkmasından dolayı futbolcu piyasasının da yüksek olması bizi endişelendiriyor. Çünkü geçen sezon kulüplerinde 18-25 bin liraya anlaşan oyuncular bu sene 60 bin liralardan fiyat açıklayarak, bizden o rakamları istiyorlar. Biz futbolcularla maç başı anlaşmıyoruz. Maç başı isteyen oyuncu grupları var tabi. Ama bizi amacımız bu sene takımı geçtiğimiz yıllardaki duruma düşürmemek. Ona göre bir çalışma yapıyoruz.”

-“Biz kimseye hayal satmıyoruz”-

Başkan Yıldıran, Ünye 1957 Spor’un ekonomik durumuna ilişkin ise şöyle konuştu; “Biz kimseye hayal satmıyoruz.Ünyesporun durumu ve ekonomik şartları belli. Bunu bilerek çok pahalı oyuncu grubuna yönelmiyoruz. Ünyesporayakışacak, Ünyespor formasını onuruyla taşıyabilecek ama bizlerinde ekonomik anlamda mağdur etmeyeceğimiz şekilde bir takım kurmaya çalışıyoruz.

Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız rahatsız olduğu için onun tamamen iyileşmesini bekliyoruz.  Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Ünyespor’un zor zamanlarında hep destek olmuşlardır. Kendilerine çok teşekkür ediyor ve geçmiş olsun diyorum. İnşallah her ikisi de sağlığına en kısa sürede kavuşarak aramıza dönerler. Biz çalışmalarımızda onların düşünceleri doğrultusunda hareket etmek istiyoruz.”

-“Bu yıl 5 takımın düşecek olması takımları biraz tedirgin ediyor”-

Liglerde takım sayılarının ve düşecek takım sayısının artmasının endişe yarattığını ifade eden Başkan Yıldıran; “Bu yıl 5 takımın düşecek olması takımları biraz tedirgin ediyor. Onun içinde iyi transferler yapmak gerekiyor. Bu arada 10 bin lira maliyetli düşük oyuncu alalım derken yanlış transfer yapabiliriz endişesi de taşıyoruz. Zaafa düşmemek için de hocalarımızla beraber acele etmeden güzel bir takım kurmak istiyoruz. İlk transferde anlaştığımız 4 tane oyuncumuz vardı.Onlarla tekrar anlaştık.Bizlerle gönül birliği yaptılar devam edecekler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Dış transferlerimiz olacak. Türkiye’nin heryerinden oyuncularla görüşüyoruz. Şuanda çocukların aklını çalarlar diye isim açıklamıyoruz. Netleştikten sonra açıklamayı yapacağız.”

-“Ünye’nin evlatlarını bu sene bu takıma kazandırmak istiyoruz”-

Ünye’de futbolcu seçmeleri yapacaklarını belirten Başkan Yıldıran; “Dediğim gibi Ünye’nin evlatlarını bu sene bu takıma kazandırmak istiyoruz. Onları bu yıl içimizde görmek istiyoruz. Ünyespor olarak Türkiye genelinde seçme yapacağız. Yani Türkiye genelinde bütün takımların, bütün kulüplerin oyuncuları Ünye’ye gelebilirler. Genç kardeşlerimiz olabilir, onları da takımda görmek istiyoruz. Bu arada bir süre futbola ara vermiş olanları da hocalarımız beğenirse bizlere maliyeti olmadan takımın bünyesine kazandırmak istiyoruz. Bunun için gereken çalışmaları yapıyoruz. Tek gayemiz Ünyesporun iyi yerlerde olması.”

-“Ünyespor hiçbir zaman sahipsiz kalmamıştır”-

Yıldıran; “Ünyespor hiçbir zaman sahipsiz kalmamıştır. Ünyesporu en zor zamanında da yalnız ve sahipsiz bırakmadık. Bu yıl da inşallah Allah nasip ederse Ünyesporun en iyi yerlerde ligi bitirmesi için biz mücadele edeceğiz. Ünyesporun menfaatlerini koruyacak bir yönetimin iş başında olması bizim tek arzumuzdur. Bize destek olunduğu takdirde yönetimin nasıl bir politika izlediğini herkes gördü. Mülki amirlerimiz bize inandılar ve güvendiler. Biz Ünyesporu hiçbir zaman sahipsiz ve yalnız bırakmayız. Ünyespor 130 bin nüfusluk bir şehrin takımıdır. Çok değerli siyasileri vardır. Milletvekillerimiz, bakanlarımız vardır. İş adamlarımız vardır. Onun için Ünyespor asla sahipsiz kalmaz.”

-“Başında Ünye yazan düzgün her projede Ahmet Yıldıran olarak ben varım”-

Başkan Yıldıran, sözlerini şöyle noktaladı; “Adında, başında Ünye yazan hangi proje olursa olsun düzgün bir projede Ahmet Yıldıran olarak ben varım. Ama proje düzgün olacak. Ünyesporun menfaatlerine, Ünyenin menfaatlerine olan her projede var olurum. Bunu da buradan ayriyeten açıklamak istiyorum. Ünye bizimher şeyimizdir. Biz bu topraklarda yaşıyoruz. Bu topraklarda kazanıyoruz. Burada harcayacağız. Bu takımı da bu şehrin takımını da en iyi yerlere taşıyabilmek için Ünye halkıyla beraber,mülki ve mahalli idarecilerimizle beraber en güzelini en iyisini yapma gayreti içerisindeyiz. Ünyespor artık emin ellerde. Güvenilir ellerde. Biz burada olduğumuz sürece bu yönetimdeki arkadaşlarımızla beraber kendi menfaatimizden önce Ünyespor’un menfaatlerini korumak için ne gerekiyorsa biz onu yapacağız. Bize inansınlar, güvensinler. Ünyesporu sahipsiz bırakmasınlar.”

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P