Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BAŞKAN VEKİLİ GÜLER, BAŞKANININ İZİNDE

BAŞKAN VEKİLİ GÜLER, BAŞKANININ İZİNDE
04 Eylül 2020 - 1:28

KİRAZTEPEYE KÖSTEBEK YOLU,UĞURLUYA BETON YOL

Yol demek medeniyet demek olduğuna göre; vatandaşların en çok yol isteğinin olması kadar normal bir durum yok.Bu yüzden de belediyelerinde vatandaşlarına hizmet verirken önceliği her zaman yol olmuştur.

Lakin gelin görün ki vatandaş hizmet alırken bin dereden su getiren yöneticiler ,”bal tutan parmağını yalar”sözünü harfiyen doğrular cinsten görüntüler sergiliyorlar.

ÜNYE BELEDİYESİNDEN HISIM AKRABAYA TORPİL

Özellikle Ünye Belediyesi bu konuda lider konumda.Gazetemizde de sıkca dile getirdiğimiz vatandaşlarımız yol taleplerinin ne kadarı yapıldığı veya yapılmadığı bir kenara,eğer başkana akraba değilseniz yolunuzun yapılma ihtimali oldukça düşük.

Daha önce gazetemizde Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın mahallesine ve bir çok yakına yol yaptığını yazmış, hatta hayırlı Başkan başlıkları atmıştık.

GİTTİ TAVLI, GELDİ GÜLER BELEDİYE AYNI TAS AYNI HAMAM

Bugün geline son noktada ise,Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı corona tedavi için görevini Başkan yardımcısı Orhan Güler’e bıraktı.Yaklaşık 20 gündür belediye makamına vekillik eden Orhan Güler,(hayırlı başkanlık bulasıcı olsa gerek) ilk icraatı Başkanı Tavlı gibi mahallesinin ve hısım akrabasının yolunu yaptırmak oldu.

24 Ağustos’tan itibaren Başkan vekili Orhan Güler kendi köyü Uğurluda yol seferberliği ilan etti.Aynı zamanda Ünye Belediye Başkan yardımcısı Ali Kemal Mehel’inde mahallesi olan Uğurlu’da,Ünye Belediyesi ve Ordu Büyükşehir ekipleri 10 gündür hummalı bir şekilde yol dökmeye devam ediyorlar.

VATANDAŞA PANCARIN SAPI

Aynanın diğer tarafında ise yıllardır yol bekleyen vatandaşlar var.

Onlardan biri ise ,kentin merkezinde yer alan ve yılan hikayesin dönen , vatandaşların ısrarla istedikleri ve bizimde defalarca yazdığımız Kiraztepe -Şehyunus yolu kaderine terk edilmiş durumda.

Ünye’de Kiraztepe ile Şehyunus arasındaki bakımsız yol mahalleliyi çileden çıkardı.  Uzun zamandır düzeltilmeyen yollardan şikayetçi olan vatandaşlar, gazetemiz whatsapp ihbar hattına defalarca ulaşarak yetkililere seslendiler ama nafile.

Neredeyse kullanılamayacak duruma gelen Kiraztepe ile Şehyunus arasındaki yol için destek bekleyen mahalle sakinleri, yolda yürümekte dahi zorlandıklarını ve arabaların zorlukla yola devam edebildiğini ifade etselerde seslerini şuana kadar duyan yok.

YOL İÇİN BAŞKAN ÇIKARMAK ŞART OLDU

Kısacası vatandaşın işi bu git yarın gellere dönmüş gibi duruyor.Yada yol isteyen mahalle bundan sonra içlerinden ya başkan yada başkan yardımcısı çıkarmak zorunda olduğunu bilecek ve ona göre hareket edecek.Yoksa daha çok beklerler gibi duruyor.

ALTTAKİ GÖRÜNTÜLER ŞEHNUZ VE KİRAZTEPE KÖSTEBEK YOLU

BAŞKANLARI KÖYÜ UĞURLU

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-