Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BAŞKAN TOMAKİN’DEN JET DESTEK

BAŞKAN TOMAKİN’DEN JET DESTEK
31 Temmuz 2019 - 3:24

Türkiye Yerel basın birliği tarafından alınan ortak karar gereğince kınama metninin yayınlanmasına karar verilen eski SKM başkanı  Halil Öz’ü Ak parti Ordu il Başkanı Halit Tomak’in ziyaret etmesi  şaşkınlıkla karşılandı..

Bilindiği gibi eski siyasetci Halil Öz , YÖN gazetesi sahibi ve sorumlu yazı işleri müdürü, aynı zamanda Yerel Basın Birliği Ordu şube başkanı olan gazeteciOsman Şahin’e haysiyet ve şerefe yakışmayacak şekilde telefonda şahsına karşı söylediği sözler gündeme düşmüştü.Gerek kamuoyundan gerekse medya’dan tepki alan bu hareket sonrası yaşananlar ise daha da vahim olarak algılandı.

Öyle ki tek amacı tarafsız,objektij ve bağımsız haber yaparak kamuoyunu bilgilendirmek olan, her türlü zor şartlar altında çalışan gazeteci Şahin’e ve basın emekcilerine  7 den 77 ‘e her kesimden destek mesajları gelirken ,Ak parti Ordu il Başkanı Halit Tomakin’in Halil Öz ziyaretinden paylaşılan fotoğraf manidar karşılandı.

Halil Öz’ün tepki çeken sözleri  27-07-2019 15:06 tarihinde kamuoyuyla paylaşılırken,Ak parti il Başkanı Tomakin’in Halil Öz ziyaretinin bulunduğu fotoğraf aynı gün 15:24 de sadece 18 dakika sonra sosyal medyadan servis edilmesi rastlantı mı yoksa kasti mi kararı sizlere bırakıyoruz.

Lakin bir gerçek var ki, hakkında bir çok şikayet olan Ak parti il Başkanı Tomak’in eğer bu ziyareti ve paylaşımı kasti yapıldıysa çok yazık.

Çünkü,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mirasını tüketen bu zihniyetteki siyasetçilerin ceremesini halk ve Cumhurbaşkanı çekmektedir.

Vatandaşla aranızda bağ kurun,yakınlaşın ,kibir kuleleri olmayın emrini veren liderinin  tam aksine, zamanlama olarak yanlış bir fotoğrafta bulunan Halit Tomak’ine söylenecek söz bulamadık.

TOMAKİN ,DEMEK Kİ EDİLEN SÖZLERİ DOĞRULUYOR

Bırakın bir gazeteciyi normal bir insana bile söylenemeyecek haysiyet ve şerefe yakışmayan sözleri göz önüne alırsak ,demek ki bu sözleri Şahin ve basın camiası hak ediyor demekten başka bir yorum ortaya çıkmıyor.

Tomakin hiç bu olaylar olmamış gibi ‘’Önceki Dönem Siyasi ve Hukuki İşler Başkanımız dava arkadaşımız Halil Öz’ü iş yerinde ziyaret ederek hasbihal ettik ‘’ demesi aslında niyetlerin apacık ortaya koymuş hali olarak duruyor.

Buradan görülen sizin Halil Öz ve onun gibi davranan zihniyete destek olduğunuz imajı doğmuştur.

Sayın Tomakin sizin davanız Cumhurbaşkanının siyasetine varlığıyla ve yokluğuyla faydası olmayan kişiler değil, bugün Ordu’da hizmet aşkıyla  çalışan, derdi akçe olmayan kişiler olmamalıdır.

Aksi halde uzun söze gerek yok ,sizin için deniz bitmiştir….

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-