Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BAŞKAN TOMAKİN’DEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN TOMAKİN’DEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI
17 Mart 2020 - 15:14

BAŞKAN TOMAKİN “İNSANLIK VAR OLDUĞU SÜRECE, HİRA DAĞININ ÇOCUKLARI İLE OLİMPOS DAĞININ ÇOCUKLARI , HİLAL VE HAÇ’IN MÜCADELESİ DEVAM EDECEKTİR”
Ak Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin Çanakkale zaferinin 105. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.
Başkan Tomakin mesajında, “Güçsüz, bitap düşmüş , yıkıntılar içinde bir milletken bile, Mehmet Akif’in Çanakkale şirinde dediği gibi yedi iklîmi cihânın duruyor karşına da, Ostralya’yla berâber bakıyorsun: Kanada! Çehreler başka, lisanlar, deriler rengârenk; Sâde bir hâdise var ortada: Vahşetler denk.Kimi Hindû, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ.’lar vatanımıza üşüşürken bile destanlar yazan bir ruha ve inanca sahibiz , dün olduğu gibi, bugünde, yarında biz bitti demeden hiçbir şey ALLAH’ın izni ile bitmeyecek” dedi.
İNSANLIK VAR OLDUĞU SÜRECE, HİRA DAĞININ ÇOCUKLARI İLE OLİMPOS DAĞININ ÇOCUKLARI , HİLAL VE HAÇ’IN MÜCADELESİ DEVAM EDECEKTİR
Başkan Tomakin, “habil ve kabil ile başlayan hak ve batıl mücadelesi insanlık var olduğu sürece, hira dağının çocukları ile olimpos dağının çocukları ile , hilal ve haç’ın mücadelesi devam edecek, hak ‘tan ve adaletten yana olanlar , ilay-i kelimetullah davası için yola çıkanlar hep kazananlar olacaktır . Çünkü , hak gelince batıl zail olacaktır ” dedi.
TÜRKİYE ,DÜNYA’YA PARMAK ISIRTACAK DERECEDE EN İLERİ MİLLİ HARP SANAYİSİNE SAHİP BİR ÜLKE OLMUŞTUR
Başkan Tomakin, “dün olduğu gibi o, zalimler, şimdi de Suriye’de atalarının yaptıkları gibi sivil, çocuk, yaşlı demeden ,hastane , okul demeden vuruyorlar , yakıp yıkıyorlar, bizde ecdadımızın yaptığı gibi bir tek sivilin dahi burnu kanamadan destanlar yazmaya devam ediyoruz. Başkomutan ,Dünya Lideri ,Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi “Devlerin kıvranışına, cücelerin çırpınışına aldırmadan tarihin en büyük iman devini ayağa kaldırmak için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Bugün ,Türkiye ,Dünya’ya parmak ısırtacak derecede en ileri milli harp sanayisine sahip bir ülke olmuştur. Bunun yanında Çanakkale geçilmez yapan inanç ve ruh bu aziz milletin kodlarında olduğu sürece , kahraman mehmetciklerimiz, Çanakkale’de olduğu gibi , istiklal harbimizde , Kıbrıs’ta , en son Suriye’de ilay-i Kelimetullah uğuruna destanlarımızı yazmaya , mazlumun umudu , zalimin korkulu rüyası olmaya devam edecektir. Bu vesile ile, 105 yıl önce bu vatanı geçilmez yapan, bize yaşanabilir bir ülke bırakmak için canlarını, hilalin gölgesinde bir gonca gül gibi feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi ,rahmetle, minnetle yad ediyorum.” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-