Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BAŞKAN TAVLI SÖZÜNÜ İSPAT EDEBİLECEK Mİ?

BAŞKAN TAVLI SÖZÜNÜ İSPAT EDEBİLECEK Mİ?
18 Mart 2021 - 1:06

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı kendisine yapılan eleştirilere cevap veremeyince çamur at izi kalsın yöntemine başvurdu.Göreve geldiği günden itibaren halktan ve sorunlardan kopuk olduğu yönünde ağır eleştiriler alan Başkan Tavlı , ”menfaatleri ortadan kalkmış,çıkarları kesilmiş kişilerin spekülatif saldırılarıdır bunlar”diyerek kendi aklama yoluna başvurdu.Belediye Başkanlığı makamındaki zafiyetini etrafa çamur atarak kapatma girişimine giren Tavlı’ya A52TV ekranlarından anında cevap geldi.

ARENA programı yorumcuları ağız birliği yapmışcasına Başkan Tavlı’nın bu ”menfaatleri ortadan kalkmış,çıkarları kesilmiş kişilerin spekülatif saldırılarıdır bunlar’‘ açıklamasının kabul edilir cinsten olmadığını ifade ederek.

Herhangi bir gazeteci arkadaşımız hakkında menfaat çıkar ilişkisine dayalı bir delili varsa ortaya koysun.Hiç bir meslektaşımızı töhmete sokmasın.Bunu ispatlayamayan ise de toplum önünde yalancı duruma düşer dediler.

Yorumcular konuyla ilgili açıklamalarına şöyle devam ettiler.

BAŞKAN TAVLI İŞİNE GÖRE KONUŞUYOR.

A52TV Genel Yayın Yönetmeni Yunus Zor;

Sayın Başkanın Ankara ziyaretinden sonra belli ki birkaç haber yapılmış. Kendisi de açıklamasında ”asparagas haberlere inanmayın menfaatleri ve çıkarları kesilmiş insanlar bunları söylüyor” diyor. Eleştiri yapmak herkesin hakkıdır. Hakaret edilmedikten sonra yanlışlarınız varsa eleştiri yapılabilir.

Eleştiri yapan insanları olumlu alkışlayan, olumsuz eleştiri yapan insanları asparagas haber yapmakla suçluyorsunuz. Menfaati ve çıkarı bittiği için diyorsunuz. O zaman yanınızda ki basın mensupları menfaat ve çıkarı olan insanlar mı? bunu merak ediyoruz.

YANINIZDAKİ GAZETECİLERE NE MENFAAT SAĞLADINIZ AÇIKLAYIN.

İnsanlar arasında ayrımcılık yapmak sizi hiçbir yere getirmez. Kaldı ki basını ikiye ayırmışsınız. İşinize gelen basın işinize gelmeyen ise basın . Buradaki basın toplantısına bazı bu basın mensupları çağrılmamıştır. Oradaki basın mensuplarına basını kötülüyorsun. Oradaki basın mensubu arkadaşlarımız da sormuyor ki “onlar hadi menfaati çıkarılmış insanlar, biz hala çıkarı devam eden insanlar mıyız?”

Benim oldum olasılığı sevmediğim şey insanlar arasındaki ayrımcılığın yapılmasıdır. Eğer bir faaliyetiniz varsa bunu halk ile paylaşmak istiyorsanız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı gibi basın kuruluşlarını toplarsınız, Başkan seçim yapmadan çağırır. Siz ise basını ikiye bölüyorsunuz. Sayın Başkan herkesi çağırın.

Gelmeyen arkadaşlar menfaati çıkarılmış arkadaşlar yanınızda olan arkadaşları ise ne gibi menfaat sağladığınız da yanınızdalar?

MESLEKTAŞLARIMA HAKARET ETTİRMEM

Bir insana hakaret ederken aslında yanınızdaki insana hakaret ediyorsunuzdur. Hangi kurum olursa olsun. Ben A52 TV’nin Genel Yayın Yönetmeniyim bana bilgi geldikten sonra basın açıklaması var dedikten sonra partileri ayırmadan ekibi göndermemezlik yapmam. Benim görevim orada ki basın açıklamasını halk ile buluşturmak.

Benim zoruma giden biz bir camiayız. Ben bu camiayaya 19 yılımı vermişim. Görmüşüm ki 19 yıllık süre içerisinde gazeteci arkadaşlarıma hakaret ettirmem.

BAŞKAN UCUZ SİYASET YAPIYOR

Karadeniz Radyo Televizyon ve Gazeteciler Dernek Başkanı Cihan Çakır ise;

Ben meslektaş arkadaşlarımın hepsi gururlu insanlardır. Yaz kış demeden işlerini yapan arkadaşlardır. Ben orada ki arkadaşlarımın adına üzüldüm. Orada bulunan ve ya bulunmayan arkadaşlarımızın hesabını soracağız. Sayın Başkan sizin bu tavrınızı beğenmedim. Siz ucuz siyaset yapıyorsunuz.

Biz bu dediklerinizi kurumumuzun üzerine alınmıyoruz. Sayın Başkan Tavlı konuşmalarınızdan kurumumuzun üzerine alınmıyorum ama yaptığım eleştirilerden dolayı kendi üzerime aldım..

SİZE MEMLEKETİ SOYDURMAYIN DEDİK,SİZ BİZE ÇAMUR ATTINIZ

Bende size ve kamuoyuna şöyle bir açıklama yapayım . 31 Mart 2019 tarihinde seçimden önce sizinle bir kaç görüşmemiz oldu. Yanınızda 4 tane kanaat önderi denilecek dostlar vardı. Onların yanında bizim size tek dediğimiz ,sözünü aldığımız bir şey vardı.

Size o toplantıda,”Biz sizden para pul istemiyoruz, memlekete hizmet edin gariplerin hakkını yedirmeyin, bugüne kadar da devleti soyanlara kapılarınızı kapatın dedik.” O gün de yanınızda olan kişilere de şahitlik için sorabiliriz.

ATTIĞINIZ ÇAMURU İSPAT ETMEYEN NAMERTTİR

Sizin bizde içinde olmak üzere basın mensuplarının para istediğini veya pazarlık edinildiğine dair kanıtınız var mı?

Yoksa burada yalan mı konuşuyorsunuz? Bunu ispat etmezseniz sizi toplum önünde ki durumunuzu kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Ben bunu ispat edemezsem bu kepenkleri indireceğim, ya siz istifa edecek misiniz?

Sayın Başkan, o çamuru atmadan bir düşünseydiniz diyeceğim ama 2 yıldır düşündükleriniz ve yapamadıklarınız ortadadır.

İFTİRA ATMADAN GEÇMİŞİNİZE BİR BAKIN

Son olarak bana ve gazeteci arkadaşlara çamur atmadan ,bir onların geçmişlerine birde sizin geçmişinize bakın ne demek istediğimi anlarsınız.

Taktiri kamuoyuna, yargıyı vicdanlara, hakkı ahirete ve kibirden kurtulmanızı Allah’a bırakıyorum.”dedi.

BAŞKAN KANTARIN TOPUZUNU KAÇIRDI

TV programcısı gazeteci Oktay Fidan

Burada gazeteciliği hobi olarak yapan da var. Bu işi gerçekten meslek icabı evine ekmek götürmek için yapanlar da var. Biz eğriyi doğruyu konuştuk. Kimseye hakaret etmeyiz.Ama siz kantarın topuzunu iyice kaçırdınız.

Ben gazeteci arkadaşlarıma sesleniyorum,bu çamuru üzerinizden atmak için gerekeni yapın ve gururunuzu koruyun”dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-