Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BAŞKAN TAVLI YÖNETİYOR MU? YÖNETİLİYOR MU?

BAŞKAN TAVLI YÖNETİYOR MU? YÖNETİLİYOR MU?
18 Ocak 2021 - 23:13

A52 TV’de yayınlanan Net Bakış programında konuşan İYİ Parti Belediye Meclis üyesi Murat Çıraklı ve Karadeniz Radyo Televizyon ve Gazeteciler Dernek Başkanı Cihan Çakır , Ünye Belediyesi hakkında değerlendirmede bulunarak ”BELEDİYEYİ KİM YÖNETİYOR?sorusunu değerlendirdiler.

İYİ Parti Belediye Meclis üyesi Murat Çıraklı konuyla ilgili,

Bir insanın iyi niyetli olması, bulunduğu makamı en iyi şekilde temsil edip başarı getireceği anlamına gelmez, yönetmek de iyi idarecilik de farklı bir kavramdır.

Sayın Tavlı’nın mazereti olamaz.Hüseyin Tavlı geçen dönem de meclis üyesiydi artı belli bir dönemde İlçe Başkanlığı yaptı. Haliyle bu konular ve belediye ve içerde olan konular ile ilgili çoktan bilgi sahibi olması gerekir. Göreve yni gelen biri olsa hak veririm ama haliyle buradaki eksikliği, sıkıntı ve sorunu bu böyle yaptı şu şöyle yaptı deyip töhmet altında bırakmaya da gerek yok.  Ekibine gereken yetki ve görevi verirsin, bunu verirken de gerçekten işinin ehli insanlara verilmelidir.

Karadeniz Radyo Televizyon ve Gazeteciler Dernek Başkanı Cihan Çakır;

Ünye Belediyesi konusunda Hüseyin Tavlı’nın ilk geldiği zamanlarda ümitliydim. Ünyede fakir-fukaranın yanında duran asla yetimin parasını yedirmeyecek biri geldi diye heveslenmiştim. Ama bu 2 sene sonunda gelinen noktada, Sayın Tavlı’nın bazı kişilerden çok etkilendiğini, kendinin karar almadığı ve belediyeyi yönetmediğini aksine Tavlı’nın yönetildiğini düşünmeye başladım.Bu böyle olmamalı bence , umarım da yanılıyorumdur.

İYİ Parti Belediye Meclis üyesi Murat Çıraklı ;

Bazen bende bunun böyle olduğunu hissediyorum. Çünkü bazı konular geliyor bakıyorum konu farklı Sayın Tavlı’nın kendi başına karar verebileceği konular değil, o konu ile ilgi donanım yok haliyle bir yerden bilgi alıyor. Aldığı bilgi çerçevesinde kararlarının hayata geçiriyor ama sonrası yanlış kararlar ortaya çıkıyor.. Biz bunu ifade edip söylüyoruz.

Karadeniz Radyo Televizyon ve Gazeteciler Dernek Başkanı Cihan Çakır ;

5 Yılın 2 yılı gitti,geri kalan 3 yılda da umarız yanılırız.Kendisinin akıl hocaları çok maalesef. Biz burada Sayın Hüseyin Tavlı’yı belediyeyi ve Ünye’yi yönetsin diye seçtik. Ben buradan Hüseyin Tavlıya sesleniyorum “Belediyeyi siz yönetin, sizi yönetmesinler”.

İYİ Parti Belediye Meclis üyesi Murat Çıraklı ;

Sayın Tavlıdan şunu bekliyorum, siyasi tecrübesi var geçmişte İl Genel Meclis Üyeliği de İlçe başkanlığı da yaptı.

Siyasi bilgi ve tecrübesi çok.Umarım doğru karalar alır.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-