Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BAŞKAN TAVLI TOPU TACA ATTI

BAŞKAN TAVLI TOPU TACA ATTI
09 Temmuz 2020 - 16:22

Ünye’de pazaryeri sorunu devam ediyor.

Uzun zamandır Ünye gündeminde olan pazarcı esnafının yeni pazaryerine taşınması ile ilgili kriz devam ediyor.

Bilindiği gibi Ünye Ticaret ve Sanayi Odasındaki Belediye Meclisi toplantısında pazaryeri esnafının tepkisi üzerine Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı “Sizler memnun kalmazsanız eski pazaryerine geri dönebilirsiniz” sözünü vererek kısmen de olsa pazarcı esnafını mutlu etmişti.

Bu açıklamasıyla alkışlanan Tavlı, pazar esnafının şikayetleri üzerine bugün Ünye Belediyesinde esnaflarla toplantı yaptı ve toplantıda verdiği sözu inkar edercesine ifadeler kullandı.

Bugünkü görüşmede pazarcılarla konuşan Tavlı “Ben geri geleceksiniz diye bir söz vermedim. Orayla ilgili istişare yaparak eksikliklerini gideririz” söyleminde bulundu.

Başkan Tavlı topu adeta taca atarak “Ben tek başıma karar vermem. Ünye’yi ortak akılla yönetiyoruz. Hıfzısıhha Kurulu, Kent Konseyi ve Kaymakam’ın görüşlerini alarak bir sonuca varacağız.” Dedi.

Hüseyin Tavlı her ne kadar böyle bir açıklama yapsada, toplantıya katılan pazarcılar tarafından başkanın bu tavrı nedeniyle olumsuz hava esmesine neden oldu.

Pazarcı esnafı da Başkan Tavlı’ya, kesin olarak orada kalmayacaklarını, her türlü yaptırım ve cezaya rağmen yine eski yere tezgah kurmak istediklerini belirttiler.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’da işlerini bahane ederek toplantıyı kısa kesti. Yapılan istisarede net bir sonuç alınmazken taraflar arasında pazartesi günü görüşülmek üzere söz verildi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-